Palit GeForce RTX 3080 Gaming Pro OC alınır mı?

SorumVar

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar herkese.
1-2 ay önce 3080 almaya niyetlenip malum dolar zammından ve yükselen 3080 fiyatlarından (10000TL üstü) dolayı vazgeçip 3070 almaya karar verdim. Fakat.
Şu an Hepsiburada indirimlerinde Palit 3080 9000TL satılıyor. Bütçem aslında 7-8BIN TL civarı aman zorlayıp alabilirim bu kartı.

Bu ekran kartını kullanan arkadaşlar var mıdır? Çökme sorunları var mı? İnternette Türkçe inceleme hiç göremedim bu kartla alakalı. Önerilerinize açığım.

Sistemim: AMD Ryzen 7 3700X / Sapphire Pulse 5600 XT / ASUS TUF Gaming X570 PLUS / Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB(4*8) 3200MHz /XPG 8200 Pro 2TB M.2 SSD / XPG S40G 512 GB M.2 SSD / Samsung 860 Evo 1TB SSD / Seasonic focus 850W +80 Gold PSU / Corsair ICUE220T airflow.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar herkese.
1-2 ay önce 3080 almaya niyetlenip malum dolar zammından ve yükselen 3080 fiyatlarından (10000TL üstü) dolayı vazgeçip 3070 almaya karar verdim. Fakat.
Şu an Hepsiburada indirimlerinde Palit 3080 9000TL satılıyor. Bütçem aslında 7-8BIN TL civarı aman zorlayıp alabilirim bu kartı.

Bu ekran kartını kullanan arkadaşlar var mıdır? Çökme sorunları var mı? İnternette Türkçe inceleme hiç göremedim bu kartla alakalı. Önerilerinize açığım.

Not: Sistemim imzada yazılı.

O işlemci ile darboğaz yaşarsın 2K'da bir miktar bunu bilerek al.

Bence alınır. Çok şık duruyor zaten. ASUS'un modellerinden iyi gibi.

Edit: Fakat o işlemciye ben RTX 3070 öneririm. Yine Palitinkini alabilirsiniz.

O işlemci ile darboğaz yaşarsın 2K'da bir miktar bunu bilerek al.
Ryzen 5 3600 bile 2K 3080 testlerinde %20 falan darboğaz yiyor hatta bazı oyunlarda yok bile. 5600X'in darboğaz yemeyeceğini düşünüyorum.

Darboğaz yeniyor doğru ama ilerleyen zamanlarda ekran kartına yük bindiren oyunlar çıktıkça FPS ler düşecek ve işlemcinin darboğaz yemeyeceğini düşünüyorum.
Kaldıki darboğaz yediğinde kasılmalar donmalar olmuyor sadece yüzde yüz değilde yüzde doksan kullanılıyor. Yanlış mı düşünüyorum.

Selamlar herkese.

Not: Sistemim imzada yazılı.

Hocam forumda bir arkadaş almıştı gayet iyi diyor. GameGaraj'da daga ucuz hepsi bu arada satılan ürünü de GameGaraj'ın distürbütörü satıyor 100₺ daha ucuz.
Not: 3070 aldım aynı marka ve siteden degiştirmeyi düsünüyorum 3070 ile.
Darboğaz yeniyor doğru ama ilerleyen zamanlarda ekran kartına yük bindiren oyunlar çıktıkça FPS'ler düşecek ve işlemcinin darboğaz yemeyeceğini düşünüyorum.
Kaldı ki darboğaz yediğinde kasılmalar donmalar olmuyor sadece yüzde yüz değil de yüzde doksan kullanılıyor. Yanlış mı düşünüyorum.

Sizi üzücek FPS degerleri olmuyor yani çogu kişinin düşündüğü gibi bir darboğaz yok ortada.

Hocam forumda bir arkadaş almıştı gayet iyi diyor. GameGaraj'da daga ucuz hepsi bu arada satılan ürünü de GameGaraj'ın distürbütörü satıyor 100₺ daha ucuz.
Not: 3070 aldım aynı marka ve siteden degiştirmeyi düsünüyorum 3070 ile.

Sizi üzücek FPS degerleri olmuyor yani çogu kişinin düşündüğü gibi bir darboğaz yok ortada.
Hocam hepsiburada da 9taksit yaptırabiliyorum fiyat değişikliği olmadan alırsam zaten taksitle alacam . Acaba fiyat değişmeden gamegaraj üzerinden taksitli alışveriş yapabiliyor muyum.

Yeni konular

Geri
Yukarı