Palit RTX 2070 Super 85 derecede çalışıyor

mettho

Kilopat
Daha fazla  
Bugün planladığım sisteme kavuştum fakat oyunlarda 85 dereceye çıkıyor sebepsiz.

İlk MSI Afterburner'lı olan fotoğraf Mount and Blade II: Bannerlord'da sadece köyde beklerken ulaşılan sıcaklık.
Diğer fotoğrafta Rocket League'de sadece menüde beklerken ulaşılan sıcaklık.

Şunu fark ettim FPS sınırlamasını kaldırdığımda GPU sıcaklığı artmaya başlıyor birden.

Sistem özelliklerim.
İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz 32MB am4.
Ekran kartı: Palit RTX 2070 Super GP OC RGB 8 GB 256Bit GDDR6 X2.
RAM: Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4 CL15.
Anakart: ASUS Prime B450M-K 4400MHz (OC) AM4 mATX.
PSU: Zalman ZM700-txıı 700W 80+ Bronze.
Kasa: GameGaraj'ın bir kasası ne olduğunu inanın bilmiyorum.

Önde 3 adet fan var, 1 adet arkada fan var.

Hava sıcak falan da değil gayet serin yaz sıcağı falan yok. Sizce sorun neden kaynaklanıyor?

Dosya Ekleri

• gpu.PNG
    gpu.PNG
    3 KB · Görüntüleme: 89
  • sicaklik.png
    sicaklik.png
    774,2 KB · Görüntüleme: 93
MSI Afterburner yüklü fakat hangi ayarı değiştireceğim vs. bilmiyorum. Kasa GameGaraj'ın kendi logosu bulunan bir kasası o yüzden modelini vs. bilmiyorum.

Hocam kasanızın fotoğrafını paylaşır mısınız rica etsem? Fan ayarları ile ilgili bir görsel paylaştım. Fan hızlarını ayarlayabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1573541416342.png
    1573541416342.png
    128,7 KB · Görüntüleme: 39
Hocam kasanız mesh yapıda. Mesh yapıdaki kasaya göre ekran kartı sıcaklığı çok fazla geldi bana.
MSI Afterburner programı ile fan ayarı yapmanızı tavsiye ederim.
Yukardaki ayarları birebir mi yapayım?
Hocam kasanız mesh yapıda. Mesh yapıdaki kasaya göre ekran kartı sıcaklığı çok fazla geldi bana.
MSI Afterburner programı ile fan ayarı yapmanızı tavsiye ederim.
Fanlar şu an +91de otomatik halde

1080P oynuyorum ekranım 1080p, oynarken hiçbir şey hissettirmiyor FPS drop vs. ama ekran kartının ömrü azalır mı ondan endişeliyim
Azalmaz bence kardeşim. Palit'in üretim kalitesiyle alakalı. Askeri standartlarda üretilmişse zaten çok uzun yıllar sorun çıkarmayacaktır.
Hocam yukarıdaki ayarlar sadece örnek. FurMark programı ile ekran kartınızı yüke sokun. Yüke girdikten sonra ekran kartı sıcaklıklarına bakarak fan ayarlarını yapabilirsiniz.
FurMark çok güzel kart yakar kardeşim.

Kanıt olarak şu videoyu referans alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar çok garip bir şey fark ettim. Oyunlarda kenar yumuşatmayı düşürünce derecede 70lere düşüyor, Rocket Leaguede 60 derecelere kadar düştü, Squad'ta 70 derecelere düştü garip bi durum ama işe yarıyor kenar yumuşatmayı kapatmak

Geri
Yukarı