Palit RTX 3070 vs. Gigabyte RTX3070 8 GB Aorus Master

NiqhtMegatron

Hectopat
SIFIR - Palit RTX 3070 Gaming Pro - Kapalı Kutulu - Palit Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 992523424
Bu ekran kartı kapalı kutu-0 paket 15.000TL ama Amazon genel garantisi var ve Palit marka.

Bu ekran kartı da Gigabyte'ın kartı nerede görsem övülen bir kart zaten. Marka model olarak hangisi daha iyi aradaki fiyat farkına değer mi? Ne diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aorus Master daha serin çalışacaktır. Marka olarak da iki marka da gayet iyi. GameRock modeli olsa o zaman bi düşünürdüm fakat GamingPro'ya göre Aorus Master daha iyi bir model.

@NiqhtMegatron RX 6700XT de seçebilirsiniz. Tabii ki karar sizindir. Bu arada @kino paylaşımı RTX 3070 Ti düz RTX 3070 yerine uygun fiyatlı doğru bir seçim olabilir.

Palit RTX 3070 Gamingpro kullandım. BF2042, BF5, RDR2 gibi oyunları oynarken %100 kullanımda %30 fan hızıyla 62-63 derece civarı takılıyor. Aorus master olanın frekans hızları biraz daha yüksek ve soğutması biraz daha iyi. Aorus master her türlü daha iyi bir model ama aradaki 1800 lira farka bence değmez. Belki 3-4 derece daha serin çalışır ama değer mi bilemiyorum. Palit'in sevmediğim tek yönü backplate plastik.

@NiqhtMegatron RX 6700XT de seçebilirsiniz. Tabii ki karar sizindir. Bu arada @kino paylaşımı RTX 3070 Ti düz RTX 3070 yerine uygun fiyatlı doğru bir seçim olabilir.

Hocam elimde 5700XT var ve bende hala sorunlu çalışan bir kart. Ne zaman driver güncellesem birkaç hafta durup dururken kapanıyor. Ben de Nvidia kartlara geçmek istedim.
Aorus Master alana kadar 1000 TL daha koyar 3070 Ti alırsın ne gerek var düz modele o kadar para dökmeye. Bütçene göre ya Palit al ya da Ti olanı.

Hocam 2. El olarak Aorus 3070’i 2. El alsam sizce nasıl olur. 14500 civarına uygun mu? Attığınız ti sürüm ile arasındaki fark ne kadar etki eder. Yani kafan rahat eder diyeceğiniz bi fark varsa bütçemi arttırabilirim.
Aorus Master alana kadar 1000 TL daha koyar 3070 Ti alırsın ne gerek var düz modele o kadar para dökmeye. Bütçene göre ya Palit al ya da Ti olanı.

Hocam peki 3070 ti lar arasında en f/p model hangisi sizin attığınız kart hariç başka öneriniz var mı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı