Zotac RTX 3070 vs Gigabyte Aorus Master RTX 3070

Memnunum hocam bir sorun yok çok şükür. Ekran kartını 65 dereceye çıkaramadım.

Ama sebebini bilmiyorum, overclock filan yapılmış herhalde ekran kartına. 1950 MHz kadar çıkıyor.

Ama maşallah yine çok iyi. Aynı satıcıdan 2 tane aldım hiç sıkıntısız geçti süreç.
Teşekkür ederim yanıtın için hocam 1-2 ay içinde almayı düşünüyorum. zotac ekran kartıyla pek bi bilgim yok FPS değerleri nasıl ve hangi işlemci kullanıyorsunuz.

Teşekkür ederim yanıtın için hocam 1-2 ay içinde almayı düşünüyorum. Zotac ekran kartıyla pek bir bilgim yok FPS değerleri nasıl ve hangi işlemci kullanıyorsunuz.

Zotac güzel kart, tavsiye ederim bende Zotac kullanıyorum ilk başta biraz da olsa ön yargılı bakmıştım, Gigabyte ile arasında kaldım. Ama alınacak bir kart.

Zotac güzel kart, tavsiye ederim bende Zotac kullanıyorum ilk başta biraz da olsa ön yargılı bakmıştım, Gigabyte ile arasında kaldım. Ama alınacak bir kart.
Ryzen 5 5600x ve zotac 3070 kart almayı düşünüyorum daha çok FPS oyunları oynucağım 1080p darboğaz sorunu olurmu acaba valorant gibi oyunlarda

Ryzen 5 5600x ve zotac 3070 kart almayı düşünüyorum daha çok FPS oyunları oynucağım 1080p darboğaz sorunu olurmu acaba valorant gibi oyunlarda
Herşeyi ultraya çekebilirsin, darboğaz yapacağını düşünmem 2k oynarsan daha sağlıklı olur, ryzen 5 5600x'e o kadar fark verilmez, değmez onun yerine ryzen 5 5600 olabilir, aralarında fark yok.

Herşeyi ultraya çekebilirsin, darboğaz yapacağını düşünmem 2k oynarsan daha sağlıklı olur, ryzen 5 5600x'e o kadar fark verilmez, değmez onun yerine ryzen 5 5600 olabilir, aralarında fark yok.
FPS oyunu olduğu için düşük ayarlarda oynamam gerekicek monitörümde 1080p 165hz sıkıntı darboğaz olmasından tedirginim. (valoda bazı ayarları en yüksekte kullanıcağım)

Oynuyacağın oyunlar nedir?
Daha çok valorant,CS,forza,fortnite,GTA,cod, Battlefield,NFS,ets,asetto,the forest,payday,rainbow,bannerlord,the hunter,arma3,pes23,farming sim.

Monitör olarak 2k alabilirim ama valo/CS gibi oyunları fps'e dayalı olduğu 1080p de oynamayı düşünüyorum.

Teşekkür ederim yanıtın için hocam 1-2 ay içinde almayı düşünüyorum. Zotac ekran kartıyla pek bir bilgim yok FPS değerleri nasıl ve hangi işlemci kullanıyorsunuz.

Hocam cevap geç olacak ama şöyle. FurMark üzerinden örnek vereyim. Normal testte 194 FPS alıyorum. Sıcaklık 64-66 arası gezip duruyor. Tabii fan %60 seviyesinde.

YouTube ortamında arastirdim. Farklı model 3070 kartlarla 166 alan var, 185 alan var ve sıcaklıkları daha yuksek.

Zotac için OC yaptım. FurMark sıcaklık 70 derece ve 224 FPS aldım.

Zotac twin edge 3070 mi aldini dostlar sizde fan hemen calismiyor yük altına girincemi calisiyor bu fandaki muhabbet nedir

Geri
Yukarı