Çözüldü Palit RTX 3090 Gaming Pro Termal Pad Ölçüleri Nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zerefxx

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 7600 / DarkFlash DX-240 Sıvı Soğutma / Palit Gamingpro RTX 3090 / Kingston Fury 2x16 DDR5 6000mhz Ram / MSI Pro B650M-A Anakart / Samsung Evo 970 1 TB SSD / Cooler Master TD500 V2 Mesh Kasa
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Elimde bu ekran kartı var. Termal macun ve pad değişikliği yapacağım. Fakat kalınlıklardan emin değilim. Bir yerde ön 2mm arka 1mm yazıyordu. Doğru mu bilmiyorum. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1 ay öncesi ile hava farklı desem Temmuz'da sıcak.

Palit 3060 için 1 sene önce mail atmıştım hâlâ cevaplamadılar. 😅
1.5 yıllık kart. İçi hiç açılmamış. Açıkçası değerler o kadar kötü değil. %100 fanda +90 derece gören kartlar bile var. Ama tine de şimdiden yenilemek lazım.

Benim arkadaş geçen mail atmıştı. Gün içerisinde dönüş yapmışlardı.

Kart için bu şekilde dosya gönderildi 2 tane. Tam olarak anlayamadım. Ön ve arka VRAM'larin boyutu tam olarak ne kadar? @Mr. DarkTech

Elimde bu ekran kartı var. Termal macun ve pad değişikliği yapacağım. Fakat kalınlıklardan emin değilim. Bir yerde ön 2mm arka 1mm yazıyordu. Doğru mu bilmiyorum. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Palit'ten aldığım maili üstte paylaşmıştım.

Ön VRAM: 2.25 mm
Arka VRAM: 1 mm
Diğer bileşenler: 1 mm

Bu değerler tam oturdu. 100 derecelere ulaşan VRAM'ler 80-90 aralığında çalışıyor. (Furmark'ta test edildi.)
Neden değişim yapacaksın mining mi düşünüyorsun?

VRAM front: 80x40x2mm. VRAM back: 80x40x1mm.

Bazı kaynaklar öne 1.5mm ile arkaya 1mm öneriyor ama fabrikasyon padlerin boyutu bu.

Neden değişim yapacaksın mining mi düşünüyorsun?

VRAM front: 80x40x2mm. VRAM back: 80x40x1mm.

Bazı kaynaklar öne 1.5mm ile arkaya 1mm öneriyor ama fabrikasyon padlerin boyutu bu.
Yok. Mining düşünsem bakır pad yapacaktım. 2.el 3090 almıştım. O yüzden macun ve pad yenileyeceğim. (Furmakta %75 dan devrinde sabit 82 derece)

Evet. 1 ve 2mm gösteriyor ama emin olamadım.

Gayet iyi fiyat bazıları 3080'e bile 13K diyor. Bütçeniz fazlaysa 2mm ve 1.5mm alın.
Öyle yaparsam 500-600 civarı tutuyor fiyat. Verebilirim problem değil. Bu arada Palit'e mail yolladım. Onlardan da cevap bekliyorum.

13.500.

Kart ilk aldığımda %55 fanda 76 derece tutuyordu. 1 ay kullandım böyle oldu.

Öyle yaparsam 500-600 civarı tutuyor fiyat. Verebilirim problem değil. Bu arada Palit'e mail yolladım. Onlardan da cevap bekliyorum.

1.5 yıllık kart. İçi hiç açılmamış. Açıkçası değerler o kadar kötü değil. %100 fanda +90 derece gören kartlar bile var. Ama tine de şimdiden yenilemek lazım.

Benim arkadaş geçen mail atmıştı. Gün içerisinde dönüş yapmışlardı.

Kart için bu şekilde dosya gönderildi 2 tane. Tam olarak anlayamadım. Ön ve arka VRAM'larin boyutu tam olarak ne kadar? @Mr. DarkTech

Palit'ten aldığım maili üstte paylaşmıştım.

Ön VRAM: 2.25 mm
Arka VRAM: 1 mm
Diğer bileşenler: 1 mm

Bu değerler tam oturdu. 100 derecelere ulaşan VRAM'ler 80-90 aralığında çalışıyor. (Furmark'ta test edildi.)

Dosya Ekleri

• 3090 GamingPro_HC018P-1G0.png
    3090 GamingPro_HC018P-1G0.png
    133,8 KB · Görüntüleme: 57
  • 3090+F276P-3B0.png
    3090+F276P-3B0.png
    809,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı