Palit RTX 3090 GameRock pad kalınlığı nedir?

Makaleler
15
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi sosyaller. Bu kartı aldım ve VRAM'lerde maksimum 80 civarı görüyordum ki bu değer VRAM'leri için çok iyi bir değer. Bende neden daha iyisi olmasın dedim ve açıkçası biraz kaşındım, 1mm bakır pad aldım. Lakin termal macun ile uygulama yapsam bile çok kalın geliyordu ve grafik işlemci PC açıldığı gibi 80 civarları görüyordu. O sırada da kartın fan kabloları koptu tekrar lehimledim derken bakır padi zımparaladım ve şu an grafik işlemci yükte 80 derece, VRAM'ler ise 90 küsur derece olarak kullanıyorum. Bazen çok basit oyunlarda bile hotspot 100 küsur derece görebiliyorum, haliyle normal termal pade geçeceğim.

Lakin bu kartın termal pad ölçülerini hiçbir yerde doğru düzgün bulamadım. Düşük kalite 0.5mm pad ile 95 civarı VRAM sıcaklığı görüyordum. Bu kartın pad kalınlığı nedir? PCB'nin arka tarafına da pad uygulaması yapmam gerekiyor çünkü kartı aç kapa yapa yapa onlarında içinden geçtim 🙂 marka olarak pullsar ıce Dragon kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen bir arkadaş MSI 3090 Suprim ile 105-110 derece memory görüyorum diyordu bu kartın değerleri çok çok iyiymiş keşke kurcalamasaydın.:)

Evet, kullanılan termal pedler aşırı kaliteliymiş. Pişman oldum bende zaten.

Evet, kullanılan termal pedler aşırı kaliteliymiş. Pişman oldum bende zaten.
Palit globale mail atardım yerinde olsam. Kartın şemalı olarak servis kitapçığı tarzında bir dosyasını gönderebilirler. Geçen sosyalde bir arkadaş Sapphire’den istediğinde bu şekilde göndermişlerdi. Bu tür bilgileri %100 doğru olacak şekilde internette bulmak çok zor.

Palit globale mail atardım yerinde olsam. Kartın şemalı olarak servis kitapçığı tarzında bir dosyasını gönderebilirler. Geçen sosyalde bir arkadaş Sapphire’den istediğinde bu şekilde göndermişlerdi. Bu tür bilgileri %100 doğru olacak şekilde internette bulmak çok zor.

Mail attım. Cevap alamazsam nerede
cevap aramalıyım sence?

Mail attım. Cevap alamazsam nerede
cevap aramalıyım sence?
Son çare olarak TR distribütörünü arayabilirsin. Teknik servis bölümüne bağlarlar veya servisin numarasını verirler oradan destek alabileceğini düşünüyorum. Bu kartları sonuçta onlar söküp topluyor, bakım için gelen kartlarda veya tamir için açılmış kartları geri toplarken ne tür bir malzeme kullandıklarının bilgisini verirler veya direk ücreti karşılığında malzemenin kendisini gönderebilirler diye düşünüyorum. Palit'in TR distribütörü gamegaraj, genellikle müşteri memnuniyetiyle bilinen bir firma. Yardımcı olurlar belki. Yine sonuç alamazsan bu kartlar mining dönemlerinde çok kullanıldı, zamanında mutlaka memory temp düşürmek için kartı açan arkadaşlar olmuştur. Şu an ölü olan yerli yabancı mining forumları araştırılabilir.

Geri
Yukarı