Elektronik PALIT RTX 4090 GameRock OC - 41.987 TL

Ben genelde yurt dışı forumları ve kaynakları araştırdım, yurt dışında ekonomik açıdan insanlar daha rahat ve 4K monitörlere erişimleri daha kolay olduğundan dolayı cw raporlayan kişilerin %90'ı 4K oyuncusuydu. Çoğu kişi Cw'nin 100 FPS'den itibaren başladığını ve FPS yükseldikçe korkunçlaştığını söylüyor. Kendim de 2 tane RTX 4090 Suprim X deneyip iade ettim, iki kartta 100 FPS de fısıldamaya başlıyor, 150 FPS ve üstünde katlanılamayacak derecede çığlık atıyordu. Kapalı kasa içinde diğer odadan duyuyordum öyle bir cwydi. 3 farklı PSU ile denedim sonuç değişmedi. Araştırınca yurt dışında toplamda teker teker 10 tane kart alıp cwden hepsini iade eden kişiler olduğunu bile gördüm. Cw çıkma olasılığı en düşük kartlar en ucuz olanlar.

:D hocam bir şekilde Suprim X almama sen vesile oldun şimdi alınmamalı diyorsun. Neyse ki "cw" konusunda şanslıyım fakat olmayabilirdimde :)

Hocam o karta benim yerime sarıl, öp, okşa çünkü bayağı nadir kendisi. 😃 Bendeki iki suprim de cwden deli gibi ötüyordu ya aşırı hayal kırıklığı yarattı bende. Hadi bir tanesi neyse de, ikinci aldım o da aynıydı. 200 FPS bir oyun açınca 300W yükte olmasına rağmen 5 metre öteden duyulacak kadar cw yapıyordu. Cw olmasa kart mükkemmel ötesi aslında.

Hocam o karta benim yerime sarıl, öp, okşa çünkü bayağı nadir kendisi. 😃 bendeki iki Suprim de cwden deli gibi ötüyordu ya aşırı hayal kırıklığı yarattı bende. Hadi bir tanesi neyse de, ikinci aldım o da aynıydı. 200 FPS bir oyun açınca 300W yükte olmasına rağmen 5 metre öteden duyulacak kadar cw yapıyordu. Cw olmasa kart mükemmel ötesi aslında.

Karttan çok memnunum ama AMD'nin bu son BIOS saçmalıkları biraz AMD sistemden soğuttu. ASUS SoC voltajı düşürdü ve tek çekirdek performansı şu an epey düştü ve AMD yeni çıkan AGESA sürümünde daha da düşürecekmiş. Zamanla iyi olacaktır ama şu an gerçekten can sıkıcı. (genel kullanımda sorun yok ama para verip aldığın bir şeyi tam olarak kullanamamak kötü)

Karttan çok memnunum ama AMD'nin bu son BIOS saçmalıkları biraz AMD sistemden soğuttu. ASUS SoC voltajı düşürdü ve tek çekirdek performansı şu an epey düştü ve AMD yeni çıkan AGESA sürümünde daha da düşürecekmiş. Zamanla iyi olacaktır ama şu an gerçekten can sıkıcı. (genel kullanımda sorun yok ama para verip aldığın bir şeyi tam olarak kullanamamak kötü)
Sene sonu Intel 14. Nesil çıkınca anında satıp Intel geçicem ben. Platform yeni diye Bazı sorunlarına okey dedik, göz yumduk ama iş mide bulantısı seviyesine geldi ben de soğudum.

Yeni konular

Geri
Yukarı