Palit RTX4070 Ti ekran kartlarındaki fan aniden hızlanıyor

emrenacko

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. 1 ay kadar önce DDR5 bir sisteme geçtim. ROG 3060'lı DDR4 sistemimde gayet sessizce oynadığım oyunlar DDR5 Palit 4070 Ti ekran kartı ile maalesef oynanmaz duruma geldi. Fanlar anında %100'de çalışmaya başlıyor. Örnek vermek gerekirse muazzam sistem gereksinimi olmayan alaskan road truckers ve Palworld gibi oyunlarda FPS dropları ve fan sesinden oyun oynayamıyorum. Bir arkadaşımdan yine Palit 3080 Ti rica ettim test etmek için. Termal ped ve macun bakımı yeni yapılmış bir kart olduğu için onunkini denedim ancak sonuç yine aynı. Bir de ekran kartının fan konfigürasyon ayarlarından fanı 75'e çektiğimde de sıcaklık aynı kalıyordu yüzde yüzde çalışırken aldığım sıcaklıkla. Sorunu çözemedim yardıma açığım, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benzer problem yaşıyorum.Acaba sorunu çözdünüz mü ?
Merhabalar. Sorunun Palit ekran kartından kaynaklandığını yazılımsal olarak düzgün olmadığını fark ettim. Rog serisi bir ekran kartına geçtim. Yani tam bir çözüm değil ama Thundermaster üzerinden kendiniz bir fan eğrisi tanımlayın. En azından %100'de çalışmıyor ama diğer ekran kartlarına nazaran daha sesli olduğunu söyleyebilirim. Fps dropları da yaşıyordum ekran kartını değiştirdim hepsi kesildi. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Geri
Yukarı