Palit RTX4070 Ti super jetstream OC 16 GB alınır mı?

ne önerirsin kanka

stok yenilense yenilenmiyor

Dostum sen konu başlığında bilgisinde yazdığına göre sadece ekran kartı mı alacaksın yoksa hazır sistem falan mı bakıyorsun?.

Oraya yazmışsın işte Palit RTX 4070 Ti Super JetStream OC Edition 35-38Bin TL demişsin, eğer "SUPER" olan yeni seri bir ekran kartı içinse gayet güzel bulsam ben bile almaya niyetlenirdim. Markaya/firmaya takılma sen fiyatına bak hem mesela hiç gördüm mü "KFA2" ve "INNO3D" olarak satılan 4070-4080'ler de var yine alınır.

Neyse işte benim aklım 36-39 Bin TL arası satılan Asus TUF Gaming RTX 4070 Ti OC Edition (3x fanlı) kartında kaldı, hiç acımasam sadece şu ekran kartları için bile hemen gidip 40-50.000TL'lik banka kredisi çekmeye niyetlenirdim de neyse şimdilik (2-3 yıldır kullandığım) RTX 3070 OC Edition ile idare edelim biz :)

Dostum sen konu başlığında bilgisinde yazdığına göre sadece ekran kartı mı alacaksın yoksa hazır sistem falan mı bakıyorsun?.

Oraya yazmışsın işte Palit RTX 4070 Ti Super JetStream OC Edition 35-38Bin TL demişsin, eğer "SUPER" olan yeni seri bir ekran kartı içinse gayet güzel bulsam ben bile almaya niyetlenirdim. Markaya/firmaya takılma sen fiyatına bak hem mesela hiç gördüm mü "KFA2" ve "INNO3D" olarak satılan 4070-4080'ler de var yine alınır.

Neyse işte benim aklım 36-39 Bin TL arası satılan Asus TUF Gaming RTX 4070 Ti OC Edition (3x fanlı) kartında kaldı, hiç acımasam sadece şu ekran kartları için bile hemen gidip 40-50.000TL'lik banka kredisi çekmeye niyetlenirdim de neyse şimdilik (2-3 yıldır kullandığım) RTX 3070 OC Edition ile idare edelim biz :)
Kanka konusmalarda bakarsan sistemi paylaştım onu alacam
Senin dediğin asus 12 GB yatırım için 16 GB bakıyorum ben

Kanka konusmalarda bakarsan sistemi paylaştım onu alacam
Senin dediğin asus 12 GB yatırım için 16 GB bakıyorum ben

Tamam o zaman ben yanlış anlamışım, açtığın bu konunun ilk mesajına bakınca ben sadece ekran kartı soruyorsun sandım. Palit 16GB olmasının sebebi Nvidia'nın yeni serisi "Super Edition" olmasından öyle, 'Super serisi' olmasa normal standart bir RTX 4070Ti olsa zaten hepsi 12GB oluyor diye biliyorum tam araştırmadım.

2-3 yıldır kullandığım 8GB Gigabyte RTX 3070 EAGLE OC Edition kartımı yenilesem mi diye aklıma takılıyor da ondan buraya paylaşmak istedim. Şöyle 36-38 Bin TL denkleştirebilsem (ki şu an için imkansız) hatta sadece ekran kartı için bile 40-50 Bin TL banka kredisi çekmeye bile kafayı bozup RTX 4070Ti (3x fanlı) lüks modellerden "Super" olanlardan almak isterdim. Bir de markası/firmasına takılmamak lazım üste yazdım ZOTAC, PALIT, KFA2, INNO3D her türlü tercih edilebilir, gerçi pahalı olsa bile ben ASUS, MSI, GIGABYTE'dan vazgeçmezdim ya neyse.

Son düzenleme:
Tamam o zaman ben yanlış anlamışım, açtığın bu konunun ilk mesajına bakınca ben sadece ekran kartı soruyorsun sandım. Palit 16GB olmasının sebebi Nvidia'nın yeni serisi "Super Edition" olmasından öyle, Super serisi olmasa normal standart bir RTX 4070Ti olsa zaten hepsi 12GB oluyor diye biliyorum tam araştırmadım.

2-3 yıldır kullandığım RTX 3070'i yenilesem mi diye aklıma takılıyor da ondan buraya paylaşmak istedim. Şöyle 36-38 Bin TL denkleştirebilsem hatta sadece ekran kartı için bile 30-40 Bin TL banka kredisi bile çekmeye kafayı bozabilirim RTX 4070 Ti 3x fanlı lüks modellerden "Super" olanlardan almak isterdim. Bir de markası/firmasına takılmamak lazım üste yazdım ZOTAC, PALIT, KFA2, INNO3D her türlü tercih edilebilir, gerçi pahalı olsa bile ben ASUS, MSI, GIGABYTE'dan vazgeçmedim ya neyse.
Kredi işine girme evde kredi kartı varsa taksit yaptır daha az ödersin

Tamam o zaman ben yanlış anlamışım, açtığın bu konunun ilk mesajına bakınca ben sadece ekran kartı soruyorsun sandım. Palit 16 GB olmasının sebebi NVIDIA'nın yeni serisi "super Edition" olmasından öyle, 'super serisi' olmasa normal standart bir RTX 4070 Ti olsa zaten hepsi 12 GB oluyor diye biliyorum tam araştırmadım.

2-3 yıldır kullandığım 8 GB Gigabyte RTX 3070 eagle OC Edition kartımı yenilesem mi diye aklıma takılıyor da ondan buraya paylaşmak istedim. Şöyle 36-38 bin TL denkleştirebilsem (ki şu an için imkansız) hatta sadece ekran kartı için bile 40-50 bin TL banka kredisi çekmeye bile kafayı bozup RTX 4070 Ti (3X fanlı) lüks modellerden "super" olanlardan almak isterdim. Bir de markası/firmasına takılmamak lazım üste yazdım Zotac, Palit, kfa2, INNO3D her türlü tercih edilebilir, gerçi pahalı olsa bile ben ASUS, MSI, Gigabyte'dan vazgeçmezdim ya neyse.

ASUS vs markacı olmayacaksın bak Gigabyte da PCB kırılması sorunları olmuş şimdi modelleri güncellemişler e peki alanlar ne oluyor enayi değil mi? Abi marka marka diye bir şey kalmadı. Ben ASUS'a güvenerek TUF modeli 1660 Super almıştım kart acayip ısınıyordu sonra hatalarını kabul edip seriyi EVO modeli ile revizyon ettiler. Ee benim elimdeki ne oldu bana patladı tabii 87 dereceye çıkan kartı 5 sene altına özel 2 fan modifiye yaparak kullandım. O yüzden artık marka falan asla güvenmem.

Marka ne işe mi yarıyor söyleyeyim fiyatı 3-5k daha çok vermeye yarıyor.

Şimdi PNY 4070 XLR8 verto Epic-X modelini almıştım mis gibi çalışıyor serin sessiz Colin whine yok mis gibi. Hem de 19k ya almıştım ASUS'lar MSI'lar alayı 25'ten başlıyordu.

Bir de bir arkadaş daha var burada inceleme yapmıştı 4070 MSI Ventus 2X modelini kart bütün muadillerden daha çok ısınıyordu 77-80'lere çıkıyor. Bir de markaya güveniyorsun. Sonra iade edip Colorful 3 fan model almış.

Yok marka devri kalamdı. İyice incelmeleri hatim edeceksin bakacaksın hatta sadece Türk değil yabancı sitelerde bakacaksın ona göre karar vereceksin.

Jetstream degil de Gamepro modeli var bende (aradaki tek fark rgb diye biliyorum)

Tas gibi kart. Hem karizma hem performansli. Furmark max 63-64 derece goruyor ustelik kasam oyle ahim sahim hava sirkulasyonu olan bir kasa degil. Coil whine yok. 2 tane aldim bu karttan ikisi de sifir sorun.

Asus diye 10 tl fark bile vermem. Az cekmedim zamaninda Asus’tan.

Jetstream degil de Gamepro modeli var bende (aradaki tek fark rgb diye biliyorum)

Tas gibi kart. Hem karizma hem performansli. Furmark max 63-64 derece goruyor ustelik kasam oyle ahim sahim hava sirkulasyonu olan bir kasa degil. Coil whine yok. 2 tane aldim bu karttan ikisi de sifir sorun.

Asus diye 10 tl fark bile vermem. Az cekmedim zamaninda Asus’tan.
kanka gamepro hakkında daha çok bilgi verebilir misin onu almayı düşünüyorum da

Super olmayan 4070ti alma.

kanka gamepro hakkında daha çok bilgi verebilir misin onu almayı düşünüyorum da
Dostum hangisi ucuzsa onu al. Sistemin linkini atar mısın ona göre soğutucu seçeneklerine bakacağım.

@Jekn_hyde

@Lyzard

@Jesus Wicked

Şimdi ne diyeyim arkadaşlar benim de aklımda yer etti PALIT 16GB RTX 4070 Ti Super JetStream OC Edition modelini alasım geldi birden, ne yapacağımı bilemedim hemen sitesinden incelemeye başladım. Teknik özellikleri falan ASUS / MSI kadar kaliteli gözüküyor tabii üzerinde kullanılan PCB bileşenleri metal koruma Fan tipi soğutma kalitesi umarım diğerleri kadar sağlamdır:

Bunun yanında şu an Gigabyte RTX 4070 Ti Super Eagle OC Edition var fiyatlar hemen hemen yakın sayılır herhalde:

PALIT mesela Amazon Türkiye, Vatan Bilgisayar, özellikle Inventus gibi sitelerde 33.600-36.000 arası duruyor. Öte yandan ASUS TUF Gaming RTX 4070Ti OC Edition mesela 12GB ve "Super (16GB)" serisinden değil fiyatı 36.000-39.000TL civarında:

---
Gerçekten şu konuyu PALIT RTX 4070Ti "Super" serisi fiyatını görmesem hiç aklımda yoktu yeni ekran kartı almak, şimdi durup dururken masraf çıkaracaksınız başıma :) ben 3 yıldır 8GB RTX 3070'imden memnunum ya. Gerçi şu an için param yok da işte banka kredisi kerdi karttına taksit falan hiç başıma masraf çıkarmak istemiyorum ya neyse.

---
Bu arada RTX 4070Ti Super gibi 3x fanlı üst seviye ekran kartları için 700-750W güç kaynağı PSU yeterli gelir mi? 4070Ti kullananlar PSU'larınız ne kadarlık kaç Watt'lık oluyor?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı