Palit vs MSI 3060 Ti

Tigger

Decapat
Daha fazla  
Palit Dual 3060 Ti almak mı daha mantıklı, MSI Ventus 2X 3060 Ti almak mı daha mantıklı? Fiyatları aynı 5300₺'den alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI almak daha mantıklı sanırım, soğutma konusunda pek farkları olacağını zannetmiyorum. Palit’in öbür modellerinden birisi olsaydı onu önerirdim ama Dual modeli ile Ventus arasında gözle görülür bir fark olacağını zannetmem, hatta Ventus daha iyi bile olabilir.
Üzgün atan arkadaşlar şuna göz atsın;
Palit’in Dual modelleri fiyat avantajı için öneriliyor genellikle, burda bir fiyat avantajı da göremedim. Ayrıca Ventus’un RTX 3000 serisindeki soğutması da eskilerine göre daha iyi geldi bana.

Bence internette özellikle yabancı forumlarda model adı aratarak iki ekran kartının da sorunlarını araştırmalısınız. Şimdi MSI ve Palit fan boyları olarak ikiye ayırılıp öneri yapacaklar muhtemelen. Siz de arada kalacaksınız.

Palit Dual öneririm. Hatta belirttikleri fiyattan stoklara girerse Palit Gaming Pro daha iyi bir seçim olacaktır. Bu nesilde hiçbir MSI kartı önermiyorum. Ventus serise alternatif Palit, Zotac gibi markaların 2 fanlı modelleri var. Ventus 3X desen Gaming Pro varken alınmaz. Hatta Palit Gaming Pro, MSI Gaming X Trio'dan daha iyi bir alternatif. Suprim X desen o daha ucuza daha iyi performans veren Palit GameRock var. Suprim X'in fiyat bandında ise ondan daha iyi olan Asus ROG Strix ve Gigabyte Aorus var.

5300 TL ye nerden buldun? Ben Akakçe den baktım 6500 civarı.
Arkadaşımdan alacağım.
Palit Dual öneririm. Hatta belirttikleri fiyattan stoklara girerse Palit Gaming Pro daha iyi bir seçim olacaktır. Bu nesilde hiçbir MSI kartı önermiyorum. Ventus serise alternatif Palit, Zotac gibi markaların 2 fanlı modelleri var. Ventus 3X desen Gaming Pro varken alınmaz. Hatta Palit Gaming Pro, MSI Gaming X Trio'dan daha iyi bir alternatif. Suprim X desen o daha ucuza daha iyi performans veren Palit GameRock var. Suprim X'in fiyat bandında ise ondan daha iyi olan Asus ROG Strix ve Gigabyte Aorus var.

Palit ile MSI arasında çok bir fark gözükmüyor incelemelerde fakat 2070 Super Ventus kullanan biri olarak 75-80 dereceleri görünce iade etmiştim. Üç fanlı Palit stoğa ne zaman girecek belli değil ve beklemek istemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı