Palworld zamlandı

Geçmiş olsun diyorum ama bu oyunun neden bir günde o kadar müşteri kasıp çöktüğünü anlamadım.
Çünkü pokemon gibi. Bizim ülkemizde pokemon o kadar sevilmese de dünyadaki insanlar çok seviyor. O kadar seviliyor ki buglı bile olsa alıyorlar (Nerden mi biliyorum. Bende onlardanım :D). Pokemon Scarlet and Violet'in 3 günde 10 Milyon sattığını ve God of War'ın ise 1 Haftada 5 Milyon Sattığını hatırlatırım. İçinde pokemona benzeyen bu canlılar olduğu için deli gibi satıyor. Benim de bütüm bitse de şu oyuna kafamı gömsem. Vallaha oynayamadığım her saniye içimi kemiriyor.

Çünkü pokemon gibi. Bizim ülkemizde pokemon o kadar sevilmese de dünyadaki insanlar çok seviyor. O kadar seviliyor ki buglı bile olsa alıyorlar (Nerden mi biliyorum. Bende onlardanım :D). Pokemon Scarlet and Violet'in 3 günde 10 Milyon sattığını ve God of War'ın ise 1 Haftada 5 Milyon Sattığını hatırlatırım. İçinde pokemona benzeyen bu canlılar olduğu için deli gibi satıyor. Benim de bütüm bitse de şu oyuna kafamı gömsem. Vallaha oynayamadığım her saniye içimi kemiriyor.
Bu kadar seviliyorsa niye başka platformlara da çıkarmıyorlar oyunu. Switch almakla mı uğraştıracak bizi😃

Oyun platformlar arası oynanabiliyor mu?

Arkadaşlarım Xbox üzerinden oynuyor, ben Xbox'da zamlandığı için Steam'den almayı planlıyorum. Onlarla beraber oynayabilir miyim?

1705998110903.png

Bende halen Game Pass'te duruyor kalkmamış.

Bu kadar seviliyorsa niye başka platformlara da çıkarmıyorlar oyunu. Switch almakla mı uğraştıracak bizi😃
Çok güzel sormuşsun hemen açıklayayım.

Game Freak (Pokemonları geliştiren şirket) sadece nintendo ile çalışıyor. İsteseler kendileri çıkarabilirler. Neden Playsation ve Xbox'a çıkarmıyor? Daha çok satmaz mı?

Game Freak şirketi oyun yapmayı bilmiyor arkadaşlar. Eğer oyun yapım süreci ve aşamalarını biliyor iseniz başka konsollara çıkarabilmek için optimizayon vs. ile uğraşamaları gerekiyor ve Game Freak bunu bilmiyor. Uzunca süredir sadece nintendo ile çalıştıklarında ve sürekli aynı formül ile bu kadar sattıkları için uğraşmıyorlar. (Son pokemon oyununda bunu kanıtlar nitelikte. Adamlar çıkardıkları tek platform da bile beceremiyorlar.) Adamlar sadece el konsolu (Gameboy, GBA vs.) için yapıyorlardı. El konsolu performansı sınırlı olduğundan insanlar buna göz yumuyorlardı ancak Switch'e geçince (Diğer Switch oyunlarının görselliği ve oynanışına göre) artık bunlar göze batmaya başladı açıkçası. Adamlar Gameboy animasyonlarını Switch'e uyarlamış yani siz düşünün. Yine de adamlar çok satıyor. Yani bu huylarından vazgeçeceklermiş gibi durmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Video da fake çin oyunu pokemondan daha iyi pokemon oyunu yapıyor. Videonun ilerisinde Blastoise sword and shild yeni sayılabilecek bir oyunda borulardan ateş etmek yerine anından ateş ediyor :D)

Yurt dışında neredeyse her evde 2-3 nintendo switch var ve 60 dolar yurt dışındaki insanlar için çok yüksek bir miktar değil ne yazık ki. Ha bide biz de nintendo kültürü yok. Bizim çocukluğumuzda nintendo'nun olmaması da etkiliyor. Tabii bizde gerçekçi grafik yoksa o oyunu sevmiyoruz. Gerçekçi olduğu sürece herşeye okeyiz kafasındayız. Oyuna az biraz sanat tarzı katıyorlar bizim ülkenin oyuncuları çöp diyorlar, kötü oyun diyorlar, bebe oyunu diyorlar. Şimdi düşününce bizde bebe oyunu tabiri var. Birbirimizi o kadar eleştiriyoruz ki oyunlardan keyif alamıyoruz. Misal biri pokemon, Mario oynamak istiyor ancak arkadaş ortamında oynayamıyor. Basitçe laf yiyecem diye düşünüyor. Bu yüzden oynamayan çok insan var. Asıl neden olmayabilir ama temelde de böyle bir gerçek var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı