Panik atak nasıl bir şey?

Hocam normal falan değil aslında yakındaki arkadaşlarımın yarısı hiçbir şeyi takmıyor, ben deliriyorum boğuluyorum ayrıntılarda...
Belirti ile sebep arasındaki farkı biliyorsunuz değil mi? Ben sadece panik atak geçirildiğinin farkına varılması için bilinen belirtileri paylaştım. Siz ise sebep belirtiyorsunuz.

Örneğin olası sebeplerden biri bir şeyleri kafaya takmaktır, bu gibi sebeplerden ötürü panik atak geçirirsiniz. Bu durumda aşağıda yazdıklarım da belirti:
Kalbiniz ve/veya göğsünüz sıkışır, boynunuz, elleriniz, ayaklarınız uyuşur, başınız döner ve zor nefes alırsınız.

Ben panik atağın kralını yaşamış ve "ilaçsız" yani antidepresan kullanmadan 7 - 8 ayda üstesinden gelmiş biri olarak yardımcı olabilirim. Mesaj atmanız yeterli.

Panik.jpg

Belirti ile sebep arasındaki farkı biliyorsunuz değil mi? Ben sadece panik atak geçirildiğinin farkına varılması için bilinen belirtileri paylaştım. Siz ise sebep belirtiyorsunuz.

Örneğin olası sebeplerden biri bir şeyleri kafaya takmaktır, bu gibi sebeplerden ötürü panik atak geçirirsiniz. Bu durumda aşağıda yazdıklarım da belirti:
Bu yazdıklarınızı yaklaşık 10 dakikalik periyotlarda yaşıyorum.Bazen kontrolü kaybedip sorunu kafamda iyice büyütünce uzun süreli durmayan titreme oluyor. Ama hastane seviyesinde olmuyorum genelde birisiyle yüz yüze konuşup kafamın içindekileri aktarınca yavaş yavaş normale dönmeye başlıyorum. Sadece iştah kaybı ve sürekli uzanmak isteğiyle hareket edememek uzun süreli devam edebiliyor. Ama hiç kalbimle alakalı bir takıntı olmadı bende, aksine kafamdaki problem gerçekçiyse kalbim dursun da bu olayı yaşamak ihtimalinden kurtulayım diye düşündüğüm oluyor.

Panik atak sonrasında enerjiniz artar ve mutlu olursunuz, ben de geçirdikten bir müddet sonra çok mutlu oluyordum. @babylade
Mutluluk değil ama sıkıntının üstünden birkaç gün veya hafta geçip unutmaya başlayınca aşırı enerji patlaması yaşıyorum. Üniversite derslerine çalışıyorum, odamı topluyor düzenini değiştiriyorum, birileri ziyaret etmek için aşırı istek duyuyorum. Bir süre sonra sıkılınca yine pasif hayatıma dönüyorum, sonraki kafaya takışıma kadar sürüyor pasifliğim. Sanki döngü haline girmiş gibi.

Geri
Yukarı