Panik Atak

goodtofell

Kilopat
Arkadaşlar aranızda panik atak hastası olan var mı ? Benim babam'da var da acaba bende var mı diye kuşkuya düştüm. Araba filan sürmek istiyorum ama bu panik atak mani oluyor. Aranızda panik atak hastası olan varsa neler yaşadığını anlatabilir mi? Mesala araba sürerken hangi durum da panik ediyor?

Bende panik atak yok ancak hastalığınızı kontrol altına almadan araba filan kullanmayın. Bu işler panikle olacak şeyler değil. Kaza anında 1 saniye soğukkanlı olmak hayat kurtarır. Ben motor, araba ya da bisiklet kullanırken hep dikkat ederim. Panik yapmam. Doktora filan gitmeniz gerek.

Ben panik atak değilim. Babam da varda bende var mı diye teşkillendim. Ancak bazı makaleler okudum belirtileri falan hiç biri yok. Sadece araba konusun da güvensizlik var. Yani araba sürerken hayal edemiyorum kendimi :D

Panik atak mani oluyor derken hangi kafayla yazdım anlamadım :D Panik atak değilim arkadaşlar.

Ben panik atak değilim. Babam da varda bende var mı diye teşkillendim. Ancak bazı makaleler okudum belirtileri falan hiç biri yok. Sadece araba konusun da güvensizlik var. Yani araba sürerken hayal edemiyorum kendimi :D

Panik atak mani oluyor derken hangi kafayla yazdım anlamadım :D Panik atak değilim arkadaşlar.
Şu anda panik atak sorununu bende yaşıyorum:cry:.

Senin bu sorunun yok ise arabayı yeni kullanmaya başladığından dolayı panik olman normal. İlk başlayan çoğu kişi bu durumu yaşıyor. Yine doktora gidip kontrol ettirmen iyi olur.

Genetik geçişler olabilir ancak babandan önce aile veya onun ailesinde bu durumu yaşayanlar var ise sende çıkma ihtimali yükselebilir.
Bu maddelerden birkaçı sende varsa normal bir zamanda, bir psikoloğa görünmende fayda var.
  • Nefes darlığı
  • Artan kalp atışları
  • Titreme, sallanma
  • Baş dönmesi
  • Göğüs ağrısı
  • Terleme
  • Titreme veya sıcak basmaları
  • Gerçek dışı duygular veya kendine kapanıklık
  • Duyumlarda uyuşma veya karıncalanma
  • Bulantı
  • Boğulma duygusu
  • Ölme korkusu
  • Cinnet veya kendini kaybetme kontrolü korkusu
Bir diğer denen ise şuan burada sorduğun soru seni tetikleyebilir. Babamda da var bende olabilir mi diye kafaya takmaya devam edersen bu zamanla zaten kendi başına psikolojik soruna dönüşür. Kafana takma böyle şeyleri.
Araba filan sürmek istiyorum ama bu panik atak mani oluyor.
Arabayı zaten sana direkt vermezler doktor kontrollerinden geçirmeden direksiyona hangi zihniyet seni oturtuyorsa onu doktora göndermeli zaten.

Teşekkürler herkese. Belirtilerin hiç biri yok arkadaşlar :) Ama dediğiniz gibi arabayı ilk sürerken bi heyecan olur illa ki :) neyse hayırlısı bakalım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı