Panik atak ve korona

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
S

Silinen üye 458979

Ziyaretçi
Arkadaşlar 19 yaşındayım. Panik atak rahatsızlığım ve deprasyon hastalığım var. Her şeyden çok korkuyorum. Uçağa binmek, şehirler arası seyahat, aklınıza ne geliyorsa artık.
Panik atak başlayınca vücudum aşırı terliyor, kalp atış hızım artıyor, hızlı nefes alıp veriyorum.
Lustral, ignis, wellbutrin kullanıyorum.
Akşama doğru bir halsizlik çöktü elim ayağım titriyor. Üşüyorum.
Benim sakinleştirici almam gerek hastanelerde kapalı Xanax'ı randevu ile nasıl alabilirim? O kadar ciddi değil durumum ama eğer ki korona olursam verdikleri ilacı içmeyeceğim xanax kullanacağım.

Pandemi başlayınca kafayı sıyırdığımı düşünmüştüm. Panik atak anksiyete okb depresyon zart zurt hangi psikiyatriye gitsem ya şundadır ya bunda yaparak bana tanı koyuyor ve xanaxı dayıyordu. Kafası çok çalışan bi insanım. Kafam çok çalışıyo diye kafayı yedim sanıyordum. Sonra izzet güllü panik atak videolarını izleyerek ya şundadır ya bunda denilen tüm sorunlardan kurtuldum. Geçmiş olsun. Hiçbiri hastalık değil. 5-6 ay sonra düzelirsin videoları izlersen. Hadi görüşürüz. İlaçlarını bırakma gaza gelip. Psikolojik eğitimi videolardan aldıktan sonra bırakırsın.

Pandemi başlayınca kafayı sıyırdığımı düşünmüştüm. Panik atak anksiyete okb depresyon zart zurt hangi psikiyatriye gitsem ya şundadır ya bunda yaparak bana tanı koyuyor ve xanaxı dayıyordu. Kafası çok çalışan bi insanım. Kafam çok çalışıyo diye kafayı yedim sanıyordum. Sonra izzet güllü panik atak videolarını izleyerek ya şundadır ya bunda denilen tüm sorunlardan kurtuldum. Geçmiş olsun. Hiçbiri hastalık değil. 5-6 ay sonra düzelirsin videoları izlersen. Hadi görüşürüz. İlaçlarını bırakma gaza gelip. Psikolojik eğitimi videolardan aldıktan sonra bırakırsın.
Hocam bende o adamı izledim.Depresyon adlı videosunu izlemiştim.Şuan daha iyiyim ama arada sırada geliyor bu ruh hali ama adam yerine koymuyorum depresyonu.😃
Panik atak videosunu da izleyeceğim not aldım.
Teşekkürler.

Hocam insani olan duygularınızı hastalık olarak zanneden bilinçaltınız o duygu gelince "eyvah hastalığım nüksetti" moduna girdiği için korku kaygı ve sıkıntı duygusunu daha da arttırarak sizi korumaya çalışıyor. Yapmanız gereken yokmuş gibi yaşamak. Yokmuş gibi yaşandığında beyin hatalı öğrenimlerini revize ederek her şeyi yoluna sokuyor. Psikiyatri de duygularınız hasta sizi duygularınız etkiliyor diyerek ölene kadar kurtulamayacağın duygularınla seni savaştırıyor. Savaştığın için onlar da senin canına okuyor.

Arkadaşlar 19 yaşındayım. Panik atak rahatsızlığım ve deprasyon hastalığım var. Her şeyden çok korkuyorum. Uçağa binmek, şehirler arası seyahat, aklınıza ne geliyorsa artık.
Panik atak başlayınca vücudum aşırı terliyor, kalp atış hızım artıyor, hızlı nefes alıp veriyorum.
Lustral, ignis, wellbutrin kullanıyorum.
Akşama doğru bir halsizlik çöktü elim ayağım titriyor. Üşüyorum.
Benim sakinleştirici almam gerek hastanelerde kapalı Xanax'ı randevu ile nasıl alabilirim? O kadar ciddi değil durumum ama eğer ki korona olursam verdikleri ilacı içmeyeceğim xanax kullanacağım.
Bende yıllarca panik ataktım sonra Barış Muslu Neuroformat vesilesiyle çözdüm. Çok büyük ataklar geçirdim defalarca acike gittim. Psikiyatriye gidiyordum 1 yıl prozac adlı ilacı kullandım sonra iyileştim doktor kontrolünde bıraktım. Tekrar başladı. Daha sonra Barış Muslu nun beynine format at kitabını okumuştum tekniği bi denim dedim oldu valla. Instagram da hergün akşam 11.30 gibi canlı yayınlwrı var ve türlü türlü rahatsızlıktan kurtulanlar var. İnstagramda bakıcaksanız önyargısız demo öncesi yayını izleyin orda neuroformat özeti var. Yeni kitabı Gecikmeli Teslimiyet çıktı onu mutlaka alıp okuyun derim. Çareai şuan karşınızda olabilir bi değerlendirin derim.

Barış muslu diyince bana bi gülme geliyor. Ciltte çıkan lekeyi bile psikolojik travmaya bağlayarak para kazanmaya insan silkelemeye çalışan biri gibi. Tanıdık akrabalarım terapisine gitmiş çoraplarını çıkarttırıp derin nefes aldırıp 750'şer liralarını almış.

Ben Barış Muslunun sponsoru falan değilim başta bunu belirtim. Bayadır canlı yayında demo yapıyor oradan insanların tekniği öğrenmesini veya mantığını anlatmaya çalışıyo. Instagram daki iyileşen insanların çoğuda tekniği kendi denemiş ve başarılı olmuş insanlar bende dahil. Kimseyi zorla terapiye çağırdığı falan yok. Hatta Canlı yayınlarda bundan da bahsetmez. Kitaplarında tekniği bizzat anlatır. Her yayında amacı yeni gelen insanlara beyin, travma ve sağlık ilişkisini anlatmakta. Zaten neden travmaların seni hasta ettiğini anlarsan yaptığın teknikte başarılı olmasan bile gerçekten bunu çözülebileceğini biliyorsun. Tanıdıkların ne yaşamış bilemem ama bunu çorap koklayıp 750 lira almak olarak yansıtman kötü olmuş. Yine siz bi bakın neymiş ne değilmiş sonra karar verin.

Barış Muslu'nun mezun olduğu bölüme üniversiteye baktım .Eğitim: Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü (1997–1999). Daha sonra kendinin terapi vermediğini seminerler verdiğini kafaya tak tak vurduğunu. Ama terapi almak isteyenler için psikolog ve psikiyatri ordusu ile birlikte bir şirket kurduğunu gördüm. Yani adamla konuşamıyorsunuz ama adamın kurmuş olduğu düzende psikiyatriste giriyorsunuz. Ben pek aşina olamadım sanki cebimden hüp diye paramı alıp bana hayatımda hiç hatırlamadığım olayları kalçamda çıkan siyah lekeyle ilişkilendircekmiş gibime geliyor 😀
Ha bu arada seçtiği kitap ismi harika oturmuş bu coğrafyaya. Ne psikoloji ile alakalı ne bilimle ne nörolojiyle o seçtiği kavram. Seçtiği kavram dinle alakalı. "Teslimiyet" demek ha? Nereden faydalanacağını biliyor çünkü bu ülkede ey ümmet ey müslüman diyince her şey değişir. 😀

😂 Sen kafayı sıyırmışsın. Boşver knk
Takıl kafana göre. Bunları hiç söylemedim say. Bişeyleri takıntı haline getirmişsin. Bu arada takıntılarda travmatik 😂. Terapiye git bakalım sana ne koklatıcaklar. Çorap 750 liraymış ona göre ha... Kitap adında da bişey buldunya daha nediyim. Hayatta başarılar 😘

😂 Sen kafayı sıyırmışsın. Boşver knk
Takıl kafana göre. Bunları hiç söylemedim say. Bişeyleri takıntı haline getirmişsin. Bu arada takıntılarda travmatik 😂. Terapiye git bakalım sana ne koklatıcaklar. Çorap 750 liraymış ona göre ha... Kitap adında da bişey buldunya daha nediyim. Hayatta başarılar 😘
Hocam kafayı sıyıran ben değilim. Kafayı sıyıran etiği insan hayatını çekilen acıları bir kenara itip sadece cebini doldurmaya çalışan, bu işin okulunu bile okumamış, sektör kurmuş, televizyonlara kendini ünlü etmek için para verip çıkan, kafaya 2 kere tak tak diye vurunca travmayı buldurtan. Kitabı satılsın diye başlığında bile bilinçaltı kodlamayla teslimiyet gibi islami bir figürü kullanan karakterlere bel bağlanacak kadar acılarımızdan faydalan acılarımızla cebini doldurtan insanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı