Çözüldü Papara ile Steam'de dolar alışverişinde sorun yaşanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hera092

Picopat
Daha fazla  
Ben Steam'de oyunlarımı Papara ile alıyorum fakat bu dolar olayından sonra Papara'da sorun yaşar mıyım? Kredi kartı kullananların ekstresine fazla geliyormuş.

Çözüm
Kredi kartı kullananların ekstresine fazla geliyormuş.
Kredi kartı kullananların ekstresine fazladan bir tutar yansımıyor. USD veya EUR ekstre kullanırsanız ve harcamanız da bu para birimlerindeyse harcadığınızı ödersiniz. TL ekstreniz varsa banka kuru kullanılır ve harcamanız TL’ye çevrilir. TCMB kuruna göre daha fazla olabiliyor.
Ben Steam'de oyunlarımı Papara ile alıyorum fakat bu dolar olayından sonra Papara'da sorun yaşar mıyım?
TL’ye dönüştürme işlemi yüzünden Papara kuruyla ödeme yapmak zorunda kalırsınız. 100 dolarlık harcamanız aslında size daha pahalıya gelmiş olabiliyor.
Ben Steam'de oyunlarımı Papara ile alıyorum fakat bu dolar olayından sonra Papara'da sorun yaşar mıyım? Kredi kartı kullananların ekstresine fazla geliyormuş.

Sadece sana SMS olarak kaç dolar ile ödeme yaptığını söylüyor değişen bir şey yok bir de resmi dolar kurundan ödemeyi yapıyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bugün inanalı kapattırdım en para çıkarttım. Ne komisyon var ne başka bir şey inanal da 600 TL yüklediğim de 720TL olarak extrası çıkıyor. En parada be kadar yüklediyseniz o kadar kullanırsınız kafam rahatladı size de tavsiye ederim.
Daha reşit değilim ve ben bu tarz kartları ailemden habersiz kullandığım için İnanalı değiştirmek istemiyordum. Dediğiniz kartta veli izni/kimlik bilgileri vs var mı?

Geri
Yukarı