Papara kart alınır mı?

Mesela biri bana para atmak istiyor ve IBAN istedi. Ben ona Papara kullanıcısı olarak hangi bilgileri vermem gerekiyor bana para göndermesi için?

Kullanıyorum. Kulanılır. Zaman zaman güzel kampanyaları var.
Diğer bilgiler sitesinde yazması lazım.

Para gönderme yükleme işlemi ise Papara'nın anlaşmalı olduğu daha doğrusu Papara kendi adına açmış olduğu hesapları var bankalarda ve Bu bilgiler uygulamada da yazıyor.
Yani sen atıyorum X banka kullanıyorsun Papara'nın X bankasında hesabı var diyelim uygulamadan X bankasının IBAN numarasını alıyorsun Papara hesabına para gönderirken X bankasının IBAN numarasını yazıyorsun açıklama kısmına ise Papara kartın hesap numarasını yazıyorsun uygulamada yazıyor 3-15 dakika içerisinde hesabına geçiyor.

Papara uygulaması içinden hesabına para yüklemek için banka veya kredi Kartı ile yüklerken komisyon açıyor sanırım yüzde 2-5 böyle bitir şeydi tam hatırlamıyorum.

Papara hesabından banka hesabına en az 10 ve üzeri gönderiliyor ücretsiz.

Şahsen ben X bankasından başka bankaya para transferi yapacağım zaman bakıyorum banka ücret kesecekse bir tık uzun yoldan araya Papara Kartı hesabını sokup tüm işlemlerimi ücretsiz hallediyorum.

Aynı şekilde Nays uygulamasınıda kullanıyorum. :)

Başkası size x bankasından papara hesabınıza para gönderecek ise siz papara uygulamasından x bankasının iban numarasını alıp karşı tarafa vereceksiniz.
Yine aynı şekilde karşı taraf bu işlemleri yaparken parayı size gönderirken sizin papara hesap numaranızı açıklama kısmına yazması gerekiyor. 3-5 dk içerisinde geliyor.

Papara hesabına başkası para gönderebilir aynı kişi olmasına gerek yok.

Para yüklerken komisyon kesiyor mu? Her ATM'de kullanabiliyor muyuz? IBAN var mı?
Kullanan varsa yazabilir mi? Ayrıyeten IBAN için Papara tarzı bir kart var mı alabileceğimiz?

1- Akbank'ta kesmiyor.
2- Evet.
3- Papara no var. Banka size para gönderemez ama siz bankaya gönderirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı