Çözüldü Papara kimlik kartını okumuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

466609

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba,

Papara hesabı açtım. Ama Kimlik kartını onaylamaya çalıştığımda kartı çerçeveye sığdırmama rağmen okumuyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Son düzenleme:
Çözüm
Sorunu çözdüm. Tam mail gönderecektim aklıma başka bir telefonda denemek geldi ve başka telefonda deneyince çözüldü. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Maalesef şu an giremeyebilirim. Bunu onaylamak için başka bir yol yok mu?
15 Yaşında kendi e devletinizede girebilirsiniz başka cihazda deneyin olmazsa e devletten başka çare yok kimliğinizde fotoğraf yoksa e devletten başka zaten çare yok.
Tarayıcı üzerinden gizli sekmeye gir. Üç noktaya tıklayıp masaüstü sitesi tikini işaretle. Papara sitesine giriş yap ve oradan doğrulamayı dene. Sadece TC kimlik bilgilerini girmeni isteyecektir.
O kalktı lütfen yanlış bilgi vermeyelim.

1632421189959.png

Sizde burda anlatılan şekilde mail atarsanız hesabı onaylar Papara destek. Hesabın epostası ile yollayın.

Atıyorum hemen. Papara'nın kendi yolladığı örnek.
Eki Görüntüle 1172104
Teşekkür ederim. Keşke direk kimlik bilgileri ile olsaydı ama yapacak bir şey yok. Dediğinizi deniyorum.
Hocam çenenizin altına normal çekin işte kameranız iyi olsun yeter galiba değiştirmişler sistemi e devletten evrak istiyorlardı sitesindede hala öyle yazıyor.
@466609 Kimlikte fotoğraf var mı?
Yeni kimlik çıkartınca koymuşlardı. Şu an var.

Hocam çenenizin altına normal çekin işte kameranız iyi olsun yeter galiba değiştirmişler sistemi e devletten evrak istiyorlardı sitesindede hala öyle yazıyor.
@466609 Kimlikte fotoğraf var mı?

Hocam o işkenceden farksız bir şey. Boşuna vakit kaybı, Papara desteğe mail atıp 1-2 gün beklemesi daha mantıklı olur.

Teşekkür ederim. Keşke direk kimlik bilgileri ile olsaydı ama yapacak bir şey yok. Dediğinizi deniyorum.

Yeni kimlik çıkartınca koymuşlardı. Şu an var.
Hocam eskiden kimlik bilgilerini girip yapıyorlardı ama dolandırıcılıklar arttı kimlik bilgilerini avlayıp üzerine hesap açıp kara para için kullanıyorlardı bütün herşeyde sizin üstünüze kalıyordu bence iyi olmuş ama uğraştırıyor.

Sorunu çözdüm. Tam mail gönderecektim aklıma başka bir telefonda denemek geldi ve başka telefonda deneyince çözüldü. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Çözüm
Yeni T.C. Kimlik kartım var (13 yaşındayım) fakat kimliğimde fotoğrafım mevcut değil hologram okutmaya gelene kadar her şey sorunsuz gidiyor ama hologramı okumuyor.

Geri
Yukarı