Papara sözleşmeli hesaba geçince kart istenmemesine rağmen kart istenmiş neden görünür?

Vallahi 18 yaş altı iken hesabım sözleşmeliydi 16 yaşından beri sözleşmeli şu anda 18'im ailede Papara kullanan bile yok.
Eskiden veli onaylama zorunluluğu yoktu diye biliyorum.

Evet, eskiden veli doğrulama zorunluluğu yoktu ancak yanlış hatırlamıyorsam 2023'ün başlarında değişen yasal düzenlemeler nedeniyle Papara'da dahil olmak üzere elektronik bankalarda (normal bankalarda zaten veliyle birlikte açılıyor diye biliyorum, bunda tam emin değilim.. Bilen aydınlatırsa sevinirim ^^) 13-18 yaş arası yeni kullanıcılar için veli doğrulama zorunluluğu getirildi.

Papara'da zaten EDU yani öğrenci sistemi olduğu için sanırım bu işlemi ilk uygulayanlardan biriside Papara'da oldu, ardından diğer alternatifleride çeşitli adlarla (bağlı hesap, veli onayı, ailem... gibi) veli doğrulama işlevini getirdi.

Veli onayı izni yoktu benim zamanımda.

Hesabınızı bu sistem gelmeden önce oluşturduysanız muhtemelen veli doğrulama iznine ihtiyacınız yoktur. Veli iznine tâbi değilseniz, siz Papara uygulamasından veya papara.com'dan kart isteyerekde sözleşmeliye geçiş yapabilmeniz gerekir.

Evet, eskiden veli doğrulama zorunluluğu yoktu ancak yanlış hatırlamıyorsam 2023'ün başlarında değişen yasal düzenlemeler nedeniyle Papara'da dahil olmak üzere elektronik bankalarda (normal bankalarda zaten veliyle birlikte açılıyor diye biliyorum, bunda tam emin değilim. Bilen aydınlatırsa sevinirim ^^) 13-18 yaş arası yeni kullanıcılar için veli doğrulama zorunluluğu getirildi.

Papara'da zaten edu yani öğrenci sistemi olduğu için sanırım bu işlemi ilk uygulayanlardan biriside Papara'da oldu, ardından diğer alternatifleride çeşitli adlarla (bağlı hesap, veli onayı, ailem... Gibi) veli doğrulama işlevini getirdi.

Hesabınızı bu sistem gelmeden önce oluşturduysanız muhtemelen veli doğrulama iznine ihtiyacınız yoktur. Veli iznine tâbi değilseniz, siz Papara uygulamasından veya papara.com'dan kart isteyerekde sözleşmeliye geçiş yapabilmeniz gerekir.

100TL yatırıp sözleşmeli olamaz miyim?

Bir de 100TL'yi ATM'den yatirirsam kabul eder mi sozlesmeliyi.

100TL yatırıp sözleşmeli olamaz miyim?

Bir de 100TL'yi ATM'den yatirirsam kabul eder mi sozlesmeliyi.

Kesin olmamakla birlikte veli iznine tâbi değilseniz eğer, bu seçeneğinde işe yaraması gerekir.

Hayır, sözleşmeliye geçiş için olan 100₺ ve üzeri gönderimi ATM'den değil sadece kendi adınıza ait bir banka hesabından gerçekleştirmelisiniz.

Evet, eskiden veli doğrulama zorunluluğu yoktu ancak yanlış hatırlamıyorsam 2023'ün başlarında değişen yasal düzenlemeler nedeniyle Papara'da dahil olmak üzere elektronik bankalarda (normal bankalarda zaten veliyle birlikte açılıyor diye biliyorum, bunda tam emin değilim.. Bilen aydınlatırsa sevinirim ^^) 13-18 yaş arası yeni kullanıcılar için veli doğrulama zorunluluğu getirildi.

Papara'da zaten EDU yani öğrenci sistemi olduğu için sanırım bu işlemi ilk uygulayanlardan biriside Papara'da oldu, ardından diğer alternatifleride çeşitli adlarla (bağlı hesap, veli onayı, ailem... gibi) veli doğrulama işlevini getirdi.

hesaplar veli ile açılıyor ama kart vs verilmiyor mobil bankacılık bile kullanamazsın deniliyor ama eğer ki şifre al dersen ( bankanın haberi yokken) bankacılığı kullanabilirsin :) onun dışında iş yeri kağıt verirse kart vs veriyorlar

Yeni konular

Geri
Yukarı