Para, İnsan ve Güç

demek istediğim zengin kısım harici kimse "çocuk" yapmasın(!)
Konu ordan oraya nasıl döndü bir anda yetişemedim valla 🤣 Bitcoin pek istememelerinin sebebi de biraz bu aslında. Kontrol sağlayamıyorlar çünkü. Bitcoin'in bir merkez bankası veya FED kararı olmadığı için kendi başına özgür bir para birimi:)

Paranın icat edilmesinin nedeni ticareti kolaylaştırmaktı. Ticarette yaşam için önemliydi. Yaşamsa canlıların doğasında vardır. Para aslında o zamanlar için masum bir icattı. İlerleyen zamanlarda ise bunu yanlış yollara saptıran ve para tutkusunu abartan insanlar ortaya çıktı. Bu düşünce nesilden nesile aktarıldı ve en sonunda dünyanın her noktasına yayılmış oldu.

İnsanoğlu kadar zalim bir varlık yoktur bu dünyada. Siz hiç kendi türünden birisini öldüren canlı gördünüz mü? İnsanoğlu haricinde kendi türünü yok etmeye devam eden ve hala da yok etmeyi hedefleyen bir tür yoktur.

Eğer insanoğlu içindeki şu açgözlülük duygusuna hakim olabilmiş olsaydı dünya daha yaşanabilir olabilirdi ama öyle olmadı. Belki insanoğlu da diğer canlılar gibi olabilirdi ama öyle olmadı. Hayvanlar demiyorum canlılar diyorum çünkü insanoğlu da bir hayvandır.

İnsanoğlunu diğer canlılardan farklı kılan özelliği beyni ve onun içinde kurduğu düşünceleridir. Keşke o kurduğu düşünceleri belli bir noktada tutabilseydi de dünya böyle bir ortama sürüklenmeseydi.

Sizin de dediğiniz gibi para güçtür çünkü parayı değerli yapan ve onu abartan yine insanoğlu. Para olmazsa yaşayamazsın çünkü para artık temel ihtiyaç haline gelmiş durumda. İnsanlar arasındaki saygı ve sevgi hep yalandır zaten. Para da öyle. Tek gerçek bence ölümdür çünkü ölünce asıl gerçeğe kavuşacağız. Bu hayatta en değerli dostum dediğiniz kişi sizi istese 5 saniye içerisinde satabilir veya çok sevdiğiniz eşiniz sizi 5 saniye içerisinde aldatabilir çünkü saygı ve sevgi tamamen yalandır. Hatta bu hayatta en değerli varlık olarak gördüğümüz annelerimizin bile bize karşı beslediği sevgi de yalandır çünkü tek gerçek ölümdür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı