Para kazanma amacıyla PC toplayıp satmak

12100F sistem yapabilirim aslında. RX 6600 olan.

Ryzen 3600'den daha güçlü işlemci ve AM4 anakartlarda 1700 pin gibi değer görüyor ne alakaysa. Ryzen ikinci elde çökmüş.

Hazirana kadar belli bir miktar parayı toplamam lazım. Baktım Ryzen 3600 ve RTX 3060 olan bir bilgisayar toplama 12-13 bine denk geliyor. Zaten 15'ten sonra sıfır RTX 4060 bilgisayarlar var. Piyasa yine bozulmuş. B450M, 3600 ve 8x2 3600MHz RAM ortalama 5 bin lira tutuyor. Zaten bu fiyatlara neredeyse 12100F ve B610M alınır.

Ben bu kadar bütçeye çıkamıyorum. Ryzen 2600 bana çok mütevazi geliyor. Zamanında 12100F almadan ben de araştırıyordum. Bu ve RX 6600 olan bilgisayarlar nasıl gider sizce? 500GB M.2 SSD 800 lira, kasa + PSU da ortalama 1500-2000 arasında tutuyor. Önerebileceğiniz bir düşünce var mıdır?

i7-6700 ve Turbox H110M ikilisi 4 bine denk geliyor. Anakart markasından dolayı vazgeçtim. 1151 pin anakart bulmak zorlaşmış bayağı. ASUS falan bulsam öyle yapardım.

Hocam en temizi GTA 5 CS:GO'yu açar şekilde. Renkli ışıklı zartzurt marka SSD'li RAM'li PC toplayıp, LED'li kasa ile satmak.
Hani RX 460 GTX 1050'li, işlemcisi 5-6. nesil i5 olan kasalar gibi.

Yoksa satarken kazanamazsınız.
Alırken kazanmanız lazım o da ayrı bir muamma.

Piyasa inanılmaz derecede ölü durumda, ülkeye teknoloji gireceğine teknoloji çıkıyor, memleket aşağılıklar yüzünden taş devrine doğru tersten ilerlediği için özellikle teknolojinin ticareti ölüsününde ölüsü

12100F sistem yapabilirim aslında. RX 6600 olan.

Ryzen 3600'den daha güçlü işlemci ve AM4 anakartlarda 1700 pin gibi değer görüyor ne alakaysa. Ryzen ikinci elde çökmüş.

Ben kendi RTX 3060'lı sistemimi, monitör dahil sıfır toplasam 27k'ya denk gelen 3 aylık sistemi 18k'ya aldım. O şekil ikinci el piyasasında pek kar yapabileceğinizi düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim bu işin içindeyim uzatmadan anlatayım bu işten gerçekten kar etmek istiyorsan satacağın bilgisayarı yarı fiyatına alman lazım mesela 10k ya satacağın bilgisayarı 5 6k civarına alman lazım birazda ben yükselteyim çabuk satılsın dersen edeceğin kar dahada azalır zaten. Bide 2. El bilgisayar piyasası çok yok dediğim olayı yapma şansın biraz düşük gibi.

Hocam en temizi GTA 5 CS:GO'yu açar şekilde. Renkli ışıklı zartzurt marka SSD'li RAM'li PC toplayıp, LED'li kasa ile satmak.
Hani RX 460 GTX 1050'li, işlemcisi 5-6. nesil i5 olan kasalar gibi.

Yoksa satarken kazanamazsınız.
Alırken kazanmanız lazım o da ayrı bir muamma.
@C4NS Bu tip bilgisayarlara arayan soran oluyor mu?

@C4NS Bu tip bilgisayarlara arayan soran oluyor mu?
Çok oluyor ama alıcam diyip söz veriyor birisi sizde başkasına satmıyorsunuz ama söz veren kişi gelip almayınca soğuyorsunuz bunu yapmazsanız çok kolay satış yaparsınız.

Çok oluyor ama alıcam diyip söz veriyor birisi sizde başkasına satmıyorsunuz ama söz veren kişi gelip almayınca soğuyorsunuz bunu yapmazsanız çok kolay satış yaparsınız.
Yok zamanında konsol satış yapmıştım. Bütçem yok zaten mining GTX 1060 sistem kurmaya anca yeter. i7 2600 falan alıp bir kerelik denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Malum i7 damgası demek i5 yüksek nesilden bile iyi diye biliyor :D

Geri
Yukarı