Para kazanma amacıyla PC toplayıp satmak

Hocam bu işi bende 2-3 sene önce düşünüyordum.
Sistem toplamak ozamanlar biraz daha uyguna geliyor du, toplayıp satacaktım ve bazen ölü fiyatına resmen sıfır hazır sistemler satılıyordu ama şöyle bir sıkıntısı var.Eğer ürünü alırken, parçaların ve sistemin faturasını adına yazdırırsanız, onu, satmak tüm karı götürüyor çünkü fatura şahıs adına kesilince, kdv ödenmiş oluyor ve karşı tarafa ödetemiyorsun artık, bunu şirket adına yazdırıp satınca kdv vermiyordun kârı oluyordu biraz.
Ama şimdi çok zor gibi çünkü, bilgisayar parçaları ikinci ele düştümü çok ölü fiyatına vermeye başladılar artık.2-3 sene önce yani mining yapıldığı zamanlarda böyle değildi.Çok talep vardı ama arz düşüktü.
Yani o fiyattan alıp kâr etmek zor gibi bence çünkü kimse kimseye para kazandırmaz hocam,nerde açık olursa hemen atılıyor millet, hiç durmuyorlar.
Ha diyelim ki, hazır sistem alıp parçaları tek tek satacaksınız sıfır olarak, o da zor hocam.Millet, piyasadan çok ucuz fiyata veriyor.
Özetle, eğer başlamadıysanız bu işe başlamadan bitirin derim, çünkü bu işe az para ile başlanmaz.Başladınız diyelim, o parayı çıkarabilecek misiniz pek sanmıyorum.Yine de sizin tercihiniz😊

Geri
Yukarı