Para Kazanmak İçin Tavsiye İstiyorum

Wasabi06

Decapat
Herkese merhaba. Yakın zamanda 1 hafta önce abimi kaybettim, abim ölmeden önce anneme kredi çektirmişti maaşı gitti o yüzden evi abim geçindiriyordu. Maaş olmadığı için abim veriyordu maaşın parasını ve o da ölünce paramız kalmadı. Şu anlık iyi ama ben n'apacağımı düşünüyorum çünkü evin tek kaynağı o maaştı.
Bu arada babam da YÖK 8 sene önce öldü, n'apmalıyım ne olur yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim öncelikle başın sağolsun. Allahtan hiç ümit kesme. Yüce yaradan bir kapıyı kapatıyorsa ötekini açar, vardır bir hayır. Baban ve abin için bol bol dua et önce. Tek çaremiz bu rabbimize sığınmak.
Yaşın kaç şuan okuduğun okul falan var mı?

Kardeşim öncelikle başın sağolsun umudunu asla yitirme. Eğer B ehliyetin varsa ve ikametini belirtirsen bazı fikirler verebilirim. Ayrıca diploma vs. de belirtirsen daha iyi yardımcı olabilirim.

Allah rahmet eylesin. Sana böyle yardımcı olamayız. Yaşın ne, eğitim durumun ne, hangi şehirdesin? Bunları bilsek belki biraz daha yardımcı olabiliriz. Şu an genç işsizlik Türkiye'de %20 baya kötü bir zamanda iş arıyorsun anlayacağın. Allah yardımcın olsun.

Başın sağ olsun. Realistik bir düşünceyle yaklaşırsak bunun çözüm yolu sensin. Eğitim durumun, bildiğin diller, elinden gelebilecek işler vs çok önemli. Duayla çözüme ulaşamazsın. He içim rahatlasın dersen buyur tabii. Ama çözüme ulaşmak senin elinde.

Başın sağ olsun. Realistik bir düşünceyle yaklaşırsak bunun çözüm yolu sensin. Eğitim durumun, bildiğin diller, elinden gelebilecek işler vs çok önemli. Duayla çözüme ulaşamazsın. He içim rahatlasın dersen buyur tabii. Ama çözüme ulaşmak senin elinde.
Sadece dua ile kimse çözüme ulaşamaz. Çaba ve uğraş gerek zaten... Dua et dediğim sadece evine git orda dua et başka hiç bişey yapma demek değildi. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı