Sürekli para kazanmak istiyorum

• Konuyu başlatan tkn87
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 553
Hocam meslek lisesinde okuyorum ama notlar feci şekilde kötü bu sene kalma ihtimalim var MESEM'e geçmek istedim ailem karşı çıktı.

Kalma ihtimali varsa MESEM şart, aile ön yargılı yaklaşabilir. Ailene de ki, MESEM'den mezun olmak çok kolay, kalma derdi yok, MESEM'de en kötü öğrencinin ortalaması 80'den aşa değil. MESEM'den mezun olduğumuzda yaptığımız işin ustalık belgesini, dükkan açma belgesi ve meslek lisesi diploması alıyoruz.
Yanlış bilmiyorsam MESEM'de olsa aldığımız sınav notları ortalamalar üniversiteye etki ediyor.

Ticaret yapmak iyidir, Üniversite okurken ticaret yapmak daha iyidir.

Notların feciyse zaten üniversitede iyi bir bölümde okuyamayacaksın, üniversite potansiyeli olan biri değilsindir diye tahmin ediyorum. Kötü bölümde okumak gereksiz aktivitedir eğer durum buysa başta bir yerlerde çalışarak sermaye yap sonrasında düşük riskle sermayeni arttır. Ticaret yapmak diyorsun ama sadece türkiyede senin gibi on binlerce kişi var onlarda çinden ucuza alıp türkiyede satıyorlar senin onlardan ne farkın olacak onu düşün. Yaşın 16 ben para kazanmayı başaracağını pek sanmıyorum ayrıca notların düşükse sorumluluk sahibi birisi değilsindir muhtemelen. Liseni bitir top 10 üniversitenin adam akıllı bölümünde okuyabilecek durumdaysan üniversite oku okuyamayacaksan kafandan geçen Adrew Tate senaryolarını uygulayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı