Para Kazanmak İçin Tavsiye İstiyorum

Bence şu an, özellikle bu önemli sınav senesinde bir işte çalışmayı aklının ucundan bile geçirme. Hayatının geri kalanında çok pişman olursun. Bırak, önce iyi bir lise kazan sonra lisede çalışırsın bir işte.

Öncelikle başın sağ olsun dostum, önemli bir sınav dönemindesin şuan okulu aksatmamaya çalış, aynı anda okuyup aynı anda part-time bir işte çalışa bilirsen çalış. En kötü senaryo evde kendi kendine çalışa biliyorsan orta okul bitince kaydını açık öğretime alırsın o şekilde bir işe girersin ama şu anlık okulunu aksatma yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin bir kaç ay daha dayan. Yani kısacası çalışacağım diye okulunu sakın aksatma ileride bunun sıkıntısını daha çok çekersin.

Öncelikle başın sağ olsun dostum, önemli bir sınav dönemindesin şuan okulu aksatmamaya çalış, aynı anda okuyup aynı anda part-time bir işte çalışa bilirsen çalış. En kötü senaryo evde kendi kendine çalışa biliyorsan orta okul bitince kaydını açık öğretime alırsın o şekilde bir işe girersin ama şu anlık okulunu aksatma yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin bir kaç ay daha dayan. Yani kısacası çalışacağım diye okulunu sakın aksatma ileride bunun sıkıntısını daha çok çekersin.
Sana kesinlikle katılıyorum. Daha iyi bir lise, daha iyi bir üniversite demek. Daha iyi bir üniversite de daha iyi bir hayat demek. Böylece ileride ailene daha çok destek olabilirsin. Şu anda ne yazık ki senin yapabileceğin çok bir şey yok. Yapabileceğin en iyi şey derslerini çalışıp iyi bir lise kazanmak olur.
Ayrıca eğitim bölümüne konu açarsan derslerinde sana yardımcı olacak çevrimiçi ücretsiz kaynak önerisi yapabiliriz. İyi akşamlar...

İnsan acizdir. Dua etmeye her zaman ihtiyacı vardır. İnsan fıtratı buna göre yaratılmıştır. Güvende hissetmek için, huzur bulmak için insan dua eder. :)

Size göre öyle. Bana göre insan birçok şeyi yapabilecek güçtedir. İnsanlar kendini güvende hissetmek veya huzur bulmak için dua edebilir, ama bu dualarının kendisi bir şey yapmadan gerçekleşeceği anlamına gelmez. Neyse olayı din tartışmasına çevirmeyelim. Konuyu açan arkadaşımız umarım kendine uygun bir iş bulur ve böylelikle ailesini bu durumdan kurtarabilmek için elinden geleni yapabilir.

Okul müdürüyle ve rehberlik servisiyle bir konuş durumunu anlat yardımcı olabilirler buradan sonuç çıkmazsa belediyeye başvur.

Size göre öyle. Bana göre insan birçok şeyi yapabilecek güçtedir. İnsanlar kendini güvende hissetmek veya huzur bulmak için dua edebilir, ama bu dualarının kendisi bir şey yapmadan gerçekleşeceği anlamına gelmez. Neyse olayı din tartışmasına çevirmeyelim. Konuyu açan arkadaşımız umarım kendine uygun bir iş bulur ve böylelikle ailesini bu durumdan kurtarabilmek için elinden geleni yapabilir.
Doğru. Haklısınız ben sizin dediğinizi zaten onaylıyorum. "Kendisi bir şey yapmadan gerçekleşeceği anlamına gelmez." derken haklısınız zaten. :) Umarım iyi bir okul kazanır iyi bir işi olur. :)

Bana pek gerçekçi gelmedi ama tavsiye vereyim aynı yaştayız orta sonum bende sana önerim sanayiye git durumu anlat cumaertesi günleri çalış 50 TL verirler burada işte "oku" diyenlere pek takma para olmadan okunmaz tabi buradakilerin çoğu hayatında çalışmamış bütün gün oyun oynayan tiplerdir benim sana önerim en azından cumaertesi günleri çalışman.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı