Para nasıl biriktirebilirim?

Süleyman Pro

Decipat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Serbest meslek erbabi
Merhaba arkadaşlar. Babamla konuştuk. 3-4 bin TL para biriktirirsem telefon alacak. Nasil biriktirebilirim? 11. sinifim. Duzenli harçlık alıyorum. 500 TL abim 500 TL annemlerden. Yani aylığım 1000 TL.

Altın alarak abur cuburları keserek dışardaki sosyal hayatını kesip evde ders çalış hem gelişirsin hem de bir yandan paran birikir gram altın almanı öneririm 24 ayar.

Merhaba arkadaşlar. Babamla konuştuk. 3-4 bin TL para biriktirirsem telefon alacak. Nasil biriktirebilirim? 11. sinifim. Duzenli harçlık alıyorum. 500 TL abim 500 TL annemlerden. Yani aylığım 1000 TL.
Bu parayla evde kendin hazırlasan dahi yemek alamazsın. Hafta sonu işte çalışmaktan başka çaren yok. Hazır yaz geliyorken kolları sıva.

Gelir - gider skalası yap. En büyük gider kaynağını belirle. Bu örnekte bu gıda olsun. Gıda harcamanı kendine zararlı olmayacak şekilde nasıl azaltabileceğini düşün. Geri kalanı da biriktir.

Her bime girdiğinde bugün bişey almiycam para biriktirmeliyim dersen yeterli olucaktır en azından benim için böyle.

Geri
Yukarı