Para ve mutluluk

dnz.2006

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yakın geçmiş zamanda paranın mutluluk getirmediğini, sosyal medya da insanları manipüle ettiğini ve libelarizmi tüm dünyanın benimsemediğini düşünüyordum. Ta ki elime X miktar para geçene kadar. Bu para denilen illeti elime aldığımda anlamıştım güçlü olduğunu sonra bu kudreti kendine kanıtlamak için en yakın BİM'e girdim (evet BİM ne olmuş ki?) ve istediğim peyniri satın aldım. Aman tanrım o da ne param bitmemiş (şükürler olsun efendim) daha sonra eve dürüm sipariş ettim (canınız çektiyse çok özür dilerim) evet yine bitmedi. Anlayacağınız bu para nedir dostlar çok olunca insan kendini kaybediyor mu?

O da geçici bir mutluluk sağlayacaktır. Para önemsiz gibi salakça bir cümle kurmayacağım, mental sağlığını düzeltmek bile parayla oluyor. Ama bu demek değildir ki para her şeyi çözer. Ve para kalıcı bir çözüm de sağlayamaz.

En sağlam kalelerinde, en pahalı duvarlarda, en pahalı adamlar kendilerini korurken ölen krallar gibi, ölüm, onları da buldu.

O da geçici bir mutluluk sağlayacaktır. Para önemsiz gibi salakça bir cümle kurmayacağım, mental sağlığını düzeltmek bile parayla oluyor. Ama bu demek değildir ki para her şeyi çözer. Ve para kalıcı bir çözüm de sağlayamaz.

En sağlam kalelerinde, en pahalı duvarlarda, en pahalı adamlar kendilerini korurken ölen krallar gibi, ölüm, onları da buldu.
Çok haklısın uzun zamandır mental çöküntüdeydim, kendimi bugün daha mutlu hissediyorum ( bu arada doğum günüm ). Bir yandan da para için ömür çürütmeye gelmez.

Eskiden çok bir paramız yoktu ama bir mutluluğumuz vardı.

Şimdi paramız var ama mutlu değiliz. O eski yılları mumla arıyoruz.

Keşke o 2000'li yıllara geri dönebilseydik.
Ah eski günler 😔 . Aslında bunu yazma amacım artık nereye kadar düştüğümüzü belli etmek idi.

Geri
Yukarı