Para vermemek cimrilik mi?

esekbogan

Decapat
Daha fazla  
Ben öğrenciyim. Haftalık harçlıklarımla biriktirdiğim bir miktar para var. Benden yakınlarım borç isterken vermiyorum, cimri olduğumu söylüyorlar. Yani onlar parayı çarçur ediyorlar. Ben yemiyorum, biriktiriyorum veresim gelmiyor. Vereceğim kişilerde var tabii. Sizce ben cimri miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben öğrenciyim. Haftalık harçlıklarımla biriktirdiğim bir miktar para var. Benden yakınlarım borç isterken vermiyorum, cimri olduğumu söylüyorlar. Yani onlar parayı çarçur ediyorlar. Ben yemiyorum, biriktiriyorum veresim gelmiyor. Vereceğim kişilerde var tabii. Sizce ben cimri miyim?
Parayı gereksiz harcamaktansa cimri olmayı tercih ederim.

Hayır değilsiniz.
Öyle diyen kişileri umursamayın.Sırf borç vermedi diye birine böyle demeleri kesinlikle yanlış.

Gerçek bir yakının, gerçek bir ihtiyaç için istiyor vermiyorsan, pinti denmesi normal.
Gerçek bir yakının, çar çur edeceğini bildiğin bir iş için istiyor vermiyorsan, pinti değilsin, aklı başında birisin demektir.
Tamamen şahsi görüşüm, kendimi de bu ölçütle değerlendiriyorum.

Gerçek bir yakının, gerçek bir ihtiyaç için istiyor vermiyorsan, pinti denmesi normal.
Gerçek bir yakının, çar çur edeceğini bildiğin bir iş için istiyor vermiyorsan, pinti değilsin, aklı başında birisin demektir.
Tamamen şahsi görüşüm, kendimi de bu ölçütle değerlendiriyorum.
Benim fikrimce örneğin annem var kardeşim kıyafet alıyolar birşeyler alıyolar sonra sandalye alacakmış bende vermek istemedim.

Kardeşim sen öğrenci halinle para biriktirme şuurundaysan, sandalyeye de vermemiş ol. Ayrıca kadınlarla bu konularda laf yarıştırmaya zaten girme, kazanamazsın. Kızdırmak için öyle demişler belli ki, iki güne unuturlar. Alışveriş olayında bizler ihtiyacı olunca mağazaya giden insanlarken, kadınlarsa vakit geçsin diye bile bunu yapan insanlar. Dolayısıyla takma, birikime ve finansal özgürlük yoluna devam...

Yeni konular

Geri
Yukarı