Paragraf çözerken 15-20 soruda takılıyorum

Hakan0dm

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar paragraf çözerken 15-20 soru aralığında beynim durmuş gibi oluyor hiç anlamıyorum. Sanırsınız beynim uyuyor. Bunun için ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar paragraf çözerken 15-20 soru aralığında beynim durmuş gibi oluyor hiç anlamıyorum. Sanırsınız beynim uyuyor. Bunun için ne yapmalıyım?

Zamanında YKS sınavına çalışırken soruları tamamını okumuyordum. Sadece sorulan sorular ile alakalı bölümleri tarama yaparak cevaplıyordum. Bu sayede kısa sürede sıkılmadan çözüyordum. Sizde soruları eşit dağıtmakla ve soruların özünü okuyarak yaparsanız kısa sürede 40 soru bitecektir.

Zamanında YKS sınavına çalışırken soruları tamamını okumuyordum. Sadece sorulan sorular ile alakalı bölümleri tarama yaparak cevaplıyordum. Bu sayede kısa sürede sıkılmadan çözüyordum. Sizde soruları eşit dağıtmakla ve soruların özünü okuyarak yaparsanız kısa sürede 40 soru bitecektir.

Çok kitap okumanın etkisi olur mu?

Sürükleyici konu içeren kitaplardan al, her gece oku. Kitabı sevdirirsen kendine paragrafları da seversin.
Örnek isim verir misiniz tavsiye olarak

Ben ilk 20 sorudan sonra matematik kısımına geçip biraz kafamı dağıtıyorum çıtır soruları yaptıktan sonra geri dönüp Türkçeyi bitiriyorum.

O zaman aklım hala o sorularda kalıyor matematikte yapamıyorum.

Tabii. Yaptığım netlerde okumanında önemi çok büyüktür.
Günde ortalama 10 sayfa okuyorum yeterli mi? Ne tür kitaplar daha çok arttırmaya yardımcı olur.

O zaman aklım hala o sorularda kalıyor matematikte yapamıyorum.

Günde ortalama 10 sayfa okuyorum yeterli mi? Ne tür kitaplar daha çok arttırmaya yardımcı olur.

Kişisel olarak günde 2 ile 3 saat arası okuyordum. Saatte 70 sayfa civarı okuyabiliyordum o zamanlar. Tabii şu aralar 55 60 civarına kadar düştü.
Önerim dünya klasikleri okumanızdır. Herhangi biri olabilir spesifik bir öneride bulunamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı