Paralel evren teorisi

emir dülger

Hectopat
Daha fazla  
Paralel evren teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Benim Fringe dizisinden bildiğim kadarıyla farklı fizik kurallarının işlediği başka bir evren.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı evrenler mutlaka var ya da alem mi demeliydim? Bilemedim. Siz anladınız onu.
Paralel midir, örgüt müdür orasını da bilemedim.

Paralel evrenler var mı sorusunu, farklı boyutlar var mı sorusu ile değiştirmek daha bir akla yatkın geliyor. Paralel evren teorisi, çoklu evren teorisi kadar saçmadır.

İnanç veya inanmak, gönülden bağlanmak ve benimsemek anlamına gelir. "Güneş'e inanıyor musunuz?" sorusu gibidir herhangi bir bilimsel teoriye inanıyor musunuz demek; güneşin var olduğunu düşünüyorum örneğin. Paralel evrenler ile ilgili doğrudan bir kanıt henüz elde edilemedi; belki de paralel evren diye bir şey yoktur.

Paralel evrenler henüz fikir aşamasında fakat bu tür fikirler, evreni sorgulamamız açısından ufuk açıcı bir deneyim kazandırıyor bize. Bahsettiğimiz bu fikrin doğru olup olmadığı henüz bilinmiyor ama belli başlı bilimsel altyapılara sahip bu tür fikirler hakkında düşünmeyi seviyorum sadece.

Sanırım Sicim Kuramı ile çok içli dışlı bir konu bu paralel evrenler. Sicime göre herhangi bir atomdaki elektron katman değiştirdiğinde bile Paralel Evren oluşabilir. Bu paralel evrenlerde bizim boyutumuzda oldan şeyler olmak zorunda değildir. Örneğin bizim boyutumuzda Kuantum fiziği geçerlidir Fakat bir diğer paralel boyut sadece Klasik Fizik ile sınırlıdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı