Paralel Evren Nedir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Antimadde bambaşka bir konu ve hakkında bir miktar bilgiye sahibiz. "Nerede olduğu bilinmiyor." gibi bir durum yok ortada. Aslında günlük yaşamda bile gözlendi diyebiliriz: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-12158718

Paralel evren konusunu gerçekten merak ediyorsanız şu makaleyi okuyabilirsiniz: http://www.kuark.org/uzayzaman/coguldunya.html
Antimadde madde ile bir araya geldiğinde yok olacağından Dünya'da doğal olarak antimadde bulunması imkansız. Ancak yapay olabilir. 1 gram anti hidrojen milyonlarca dolar diye hatırlıyorum.

Antimadde madde ile bir araya geldiğinde yok olacağından Dünya'da doğal olarak antimadde bulunması imkansız. Ancak yapay olabilir. 1 gram anti hidrojen milyonlarca dolar diye hatırlıyorum.

"Amerika Astronomi Cemiyeti'nin son araştırmalarına göre fırtınaların üzerinde karşıt madde oluşmakta. Şans eseri Fermi uzay teleskopuyla gözlemlenen bulgu karşıt maddenin ilk kez doğal yolla oluşabileceğini ortaya çıkarttı." şeklinde Wikipedia'da yazılmış. Dilerseniz kaynağından da araştırabilirsiniz ama İngilizce yazılı. Son attığım mesajda ki ilk linkte mevcut.

Verdiğim linkte yüksek güçlü bir teleskop ile saniyenin binde birlik kısmında yapılan gözlemden bahsediliyor. Antimadde madeni bulmuşlar yazmıyor zaten.

Antimadde fiyatları ise teorik fiyatlar. NASA'nın verdiği teorik fiyat ise bir gram antihidrojen için 62,5 trilyon dolar. En verimli antihidrojen üretimi yöntemi olan antiprotonlar aracılığı ile yapılacak üretimde bile mevcut sistem ile 1 gram antihidrojen üretmek (%100 verim alınacağı varsayılırsa) 100 milyar yıl sürecektir.

Son düzenleme:
Karadelikler ile paralel evrenlere geçebiliyoruz diye biliyorum ben.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paralel evren şu oluyor, örneğin başka bir evrende Dünyanın oluşumundan hatta bigbang den bu yana her şey birebir aynı, ama bir evrende senin saçında 10000000 saç yerine 10000001 saç var. Bu tür sayısız, sonsuz şey sayabilirsin. Kiminde insan ırkı evrimleşemedi, kiminde fosfor soluyoruz... İhtimaller sonsuz.

Birde zamanda yolculuk var. Dünyadan 10 gün boyunca uzayda ışık hızında seyehat edersek, dünyanın 1 kaç milyar yıl önceki halini görebiliriz. Bizdeki 1 hafta onlarda milyarlarca yıl oluyor.

Merhabalar, bu iş buradan anlatılmakla bitmez ancak sana şöyle bir giriş yapayım.

Paralel evrende her insanın ikizi vardır (aynı kişi aynı ev aynı ortam vs. gibi) yalnız oradaki olasılıklar biraz farklı işliyor, bir zaman çizgisi düşünün ve 2 kişi olduğunuzu farz edin. Zaman çizgisinde siz ve paralel evrendeki ikiziniz farklı seçimler yapıyorsunuz, ancak sonuç her zaman aynı. Mesela Dejavu'yu örnek verelim hiç gitmediğiniz bir yerden daha önce geçmiş gibi hissediyorsunuz öyle değil mi ?
Aslında Dejavu denen olay; paralel evrendeki ikizinin yaptığı seçim ve senin yaptığın seçim kesiştiğinde ortaya çıkıyor ki bence Dejavu paralel evrendeki ikizine de oluyor çünkü ikizin olduğu için buradaki insanların ve paralel evrendeki kişilerin bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

Ve ayrıca Dünyanın zayıf noktalarından örneğin bermuda şeytan üçgeni gibi yerlerden paralel evrene geçiş yapılabiliyor.

O zaman paralel evrendeki ben ile iletişim kurabilmem gerekir değil mi ?

Bir saniye... Ben küçükken hep kendimle konuşurdum :O Yani deli gibi değil düşünceyle yani fiziksel olarak değil. Mesela ben bana acaba şu merdivenleri kaç saniyede çıkarım diye soruyordum ve ben bana cevap veriyordu. Hatta hala arada bir benimle sohbet ediyorum. Psikolojik bir rahatsızlığım yok. :O olay çok ilginçleşmeye başladı...

@Barış Can KURT Bilgiler için teşekkür ederim :)

Merhabalar, bu iş buradan anlatılmakla bitmez ancak sana şöyle bir giriş yapayım.

Paralel evrende her insanın ikizi vardır (aynı kişi aynı ev aynı ortam vs. gibi) yalnız oradaki olasılıklar biraz farklı işliyor, bir zaman çizgisi düşünün ve 2 kişi olduğunuzu farz edin. Zaman çizgisinde siz ve paralel evrendeki ikiziniz farklı seçimler yapıyorsunuz, ancak sonuç her zaman aynı. Mesela Dejavu'yu örnek verelim hiç gitmediğiniz bir yerden daha önce geçmiş gibi hissediyorsunuz öyle değil mi ?
Aslında Dejavu denen olay; paralel evrendeki ikizinin yaptığı seçim ve senin yaptığın seçim kesiştiğinde ortaya çıkıyor ki bence Dejavu paralel evrendeki ikizine de oluyor çünkü ikizin olduğu için buradaki insanların ve paralel evrendeki kişilerin bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

Ve ayrıca Dünyanın zayıf noktalarından örneğin bermuda şeytan üçgeni gibi yerlerden paralel evrene geçiş yapılabiliyor.
Çok iddialı şeyler yazmışsınız, kaynak ne?

Kaynağı kesinlikle belirtmelisiniz. Bu arada dini olarak şöyle bir açıklama da var dejavu denilen şeye. Biz yaratılmadan önce yapacağımız her şey önceden belirlenmiş ve olmuştu. Biz şimdi bunu kendi irademizle yapıyoruz. Bu arada fazla soru sormayın çünkü sorularla gidildiğinde hiçbir dinin cevap veremediği şeyler oluyor. Ama ateistlerin inandığı şey ne ise onda da sakatlık var.

Çok iddialı şeyler yazmışsınız, kaynak ne?

Yazımda "TEORİ" olduğunu belirtmemişim, yazdıklarım çok önceden yaptığım araştırmalara dayanarak paralel evrenler teorisinin konu olduğu kendi derlediğim bir yazı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı