Param güvende ile dolandırıldım

süleyman88

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Karadeniz
Daha fazla  
Merhaba,
Salı günü sahibinden.com üzerinden param güvende ile satış yaptım. Çarşamba günü alıcıya ulaştı. Sattığım parçalar HDD kartı ve Flex kablosu idi. Parçalar sağlamdı zaten bir sorunu yoktu. Alıcı bir şeyler söyledi olmuyor vs. gibi WhatsApp üzerinden konuşmalarımız duruyor. Bende ona o zaman geri gönderebileceğini söyledim. Zaten böyle bir hakkı var. Öyle de yaptı. Ürün 1 saat önce elime ulaştı ve kontrol ettim. Parçaları değiştirerek göndermiş. Parçaların üzerindeki seri numaralarından anladım. Sahibinden.com sitesinin müşteri temsilcisiyle görüştüm ve bana 7 iş günü içerisinde bununla ilgili başvuru yapmamı(mahkeme, heyet vs. onlarda tam bilmiyor) söylediler. Şu an para havuzda duruyor. Alıcıya ulaşmadı. Alıcıyı aradım önce benim ağzımı yokladı emin misin vs. gibisinden bende eminim vs. neyse suçunu kabul etmedi. Yüzüme kapattı telefonu. Bu duruma düşen arkadaşlar özellikle sizden yardım bekliyorum? Ne yapmam gerek? Nereye başvuracağım? Sonuç ne olur? Sattığım parça 100 TL. Benim işime yaramayacak parçalar ama dolandırılmak adamın gücüne gidiyor. Sırf bunun için bu işin peşini bırakmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 ay önce falan param güvende ile kulaklık almıştım ve kulaklık çakma çıkmıştı. Adama geri yolladığımda bana ürün zarar gördü demişti ve sahibinden ile görüşüp kabul edicem iadeyi demişti. Hemen sahibinden arayıp durumu anlatmıştım zaten 2 gün içinde otomatik olarak kabul oldu iade. Hiç güvenli değil bu sistem. Tüketici hakem heyetinden başka çareniz yok gibi.

Adamın parası var ise kendi adına bir avukat gönderebilir.
Yoksa ?
Bu arada ürün ona ulaştığında ve bana çalışmadığını söyleyince bu durumdan işkillenmiş ve böyle bir şey olabileceğini tahmin ediyordum. Bu yüzden neyse ki diğer sattığım ürünlerin ilanlarını kaldırıp param güvende olmadan satışa koydum.

İspatlayabileceksen şikayet yoluna gidebilirsin. Mahkemede delil, evrak konuşur. Şöyle böyle yaptı diye şikayet dilekçesi vermen boşa vakit ve nakit kaybı olur. Karşıdaki kişi en fazla karakola ifade vermeye çağrılır. Onda da bir şeyler uydurur ve süreç uzar.

Yeni konular

Geri
Yukarı