Sahibinden param güvende ile satış yapılır mı?

ExellionTR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar Ankara'da yaşıyorum. Ekran kartımı satıyorum. İzmir'den biriyle görüştüm, Telegram üzerinden görüştük. Kart hakkında bilgi verdim ve ekran kartı sıcaklık değerlerini vs. gönderdim, param güvende ile gönderir misin diyor. Bu sistem güvenilir mi, bilgisi olan var mıdır? Neler yapmam gerektiği hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Ankara'da yaşıyorum. Ekran kartımı satıyorum. İzmir'den biriyle görüştüm, Telegram üzerinden görüştük. Kart hakkında bilgi verdim ve ekran kartı sıcaklık değerlerini vs. gönderdim, param güvende ile gönderir misin diyor. Bu sistem güvenilir mi, bilgisi olan var mıdır? Neler yapmam gerektiği hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. İyi akşamlar.

Benim bildiğim şu: Sen ürünü ona gönderiyorsun fakat parayı kasada bekletiyorlar. Ürün kişiye ulaştığında ürün anlatıldığı gibi ise kişi ürünü onaylıyor, parayı alıyorsun. Ama alan kişi kıllık yapabilir.

Ben olsam ekran kartı gibi önemli ve şu zamanlarda pahalı bir parçayı o şekilde satmazdım. Çünkü ürünü alıp iade etme hakkı var ve mecburen geri almak zorunda kalıyorsun. Sahibinden, burada alıcının çıkarlarını gözetliyor ilk. Kartı alan kişi size farklı bir kart da yollayabilir. Ya da üzerinde değişiklikler yapıp daha farklı olanını benzer soğutma ile de gönderebilir. Elinizdeki kart pahalı ise hiç bulaşmayın, elden satın zaten Ankara'da pekâlâ alıcı bulabilirsiniz.

Alıcı ekran kartının vidalarını söktü geri taktı diyelim. Sonra da istemiyorum diye geri yolladı. Olan size olacak yani. Ben olsam havale veya elden derim.

Geri
Yukarı