Sahibinden param güvende ile satış yapılır mı?

Bu sistem ekran kartı için riskli olur. Alacak kişiye bedavaya gönderiyorsun. O kişi ekran kartını inceleyip tamam alıyorum deyip paranı gönderiyor. Almayacağım diyerek ekran kartını geri gönderme hakkı oluyor. Tabii bozabilir, hasar verebilir, üstünde oynama yapabilir. Böyle riskleri var.

Hocam alacak kişi mining için alacak anladığım kadarıyla. Açıkçası bu sistem bana da pek güven vermedi. Devir çok kötü ne olacağı hiç belli olmuyor dediğiniz gibi. Daha önce alıcı kişinin bana güven ortamı sağlayarak parasını önceden yolladığı ve hemen ardından ürünü sağlam bir şekilde gönderdiğim alışverişlerim oldu ( hem elden hem internet üzerinden ) fakat bu alıcı bunu kabul eder mi pek sanmıyorum. Sistemimi güncelleyeceğim, amacım kartımı makul bir fiyata satıp 3060ti yada bütçeme göre 3070 almak. İzmir'de tanıdığım 1-2 kişi var fakat samimi değilim çok. Onlar da uğraşır mı, uğraşsa ne kadar uğraşırlar bilemiyorum. Çıkmaza girdim 😀.

Birkaç defa öyle satış yaptım. Siz yine de garantiye almak için ürünü paketlerken videosunu çekin.

Elinde telefonlar yarı şeffaf bir kutuda video çekerek gönderirsin. Geri iade olursada yine videoyla açarsın. Bu şekilde bile karşıda pis biri çıkarsa dava ile uğraşırsın. Alıcı değilsem uğraşmam açıkçası ben.

Ekran kartında vida etiketi ve seri numarası duruyorsa dolap uygulamasında satışa açın. Daha güvenilir olur. Sahibinden birçok kişiyi üzüyor. Para transferi vs konularda. Ürününüzün her yönden fotolarını ve çalıştığına dair fotoları da bırakmanız yararınızadır.

Ekran kartında vida etiketi ve seri numarası duruyorsa dolap uygulamasında satışa açın. Daha güvenilir olur. Sahibinden birçok kişiyi üzüyor. Para transferi vs konularda. Ürününüzün her yönden fotolarını ve çalıştığına dair fotoları da bırakmanız yararınızadır.

Hocam kartın garantisi, etiketi, seri nosu vs. duruyor, yalnızca fanı sökmüştüm. Farklı bir işlem yapmadım. Mining de yapmadım, Gaming kasada oyun ve mimari tasarım için kullandım. Ankara'da alıcı çıksa buyur gel testini yap akşama kadar içine sinerse al diyeceğim fakat çok ölücülük yapıyorlar. 2020 Temmuz ayında 4 bin küsür ₺'ye almıştım, 4.5 - 5 bin ₺ teklif ediyorlar.

Ayrıca param güvende hizmetinin keseceği bedel yerine atlasın bir otobüse gelsin kontrol etsin öyle alsın.

Hocam ne kadar kesiyor bilginiz var mı? Ayrıca bu öneriyi de yazdım alıcı kişiye. Bilet fiyatlar 180-200₺ bandında. Ben de karşılarım sorun değil. Yeter ki kimse mağdur olmasın.

Hocam kartın garantisi, etiketi, seri nosu vs. duruyor, yalnızca fanı sökmüştüm. Farklı bir işlem yapmadım. Mining de yapmadım, Gaming kasada oyun ve mimari tasarım için kullandım. Ankara'da alıcı çıksa buyur gel testini yap akşama kadar içine sinerse al diyeceğim fakat çok ölücülük yapıyorlar. 2020 Temmuz ayında 4 bin küsur ₺'ye almıştım, 4.5 - 5 bin ₺ teklif ediyorlar.

Hocam ne kadar kesiyor bilginiz var mı? Ayrıca bu öneriyi de yazdım alıcı kişiye. Bilet fiyatlar 180-200₺ bandında. Ben de karşılarım sorun değil. Yeter ki kimse mağdur olmasın.

Yüzde 5 elektronikten kesiyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı