Param Güvende ile ürün sattıktan sonra iade süreci başlatıldı

veliusta

Kilopat
İlk kez Sahibinden.com sitesinin Param Güvende sistemini kullanarak, garantili, 4 ay kullandığım B550M anakart koydum. Bir arkadaşla anlaştık. Ürünü teslim aldı. Bilgisayar çok yavaşmış. Oyunda delay sorunu alıyormuş, oyunda ses gelmiyormuş. Arkadaşa yardımcı olmak için sorunu video çekip atmasını istedim ama göndermedi. Böyle bir sorun anakartla ilgili olacağını düşünmüyorum zaten. Eğer böyle bir sorun varsa da garantiye gönderip yaptırırım zaten. Bugün arkadaş iade talebi oluşturmuş ama bana haber vermemiş. Telefondan da beni engellemiş. Arkadaşa ulaşamıyorum. Sizce dolandırıldın mı? Eğer şimdi anakarta zarar geldiyse zararımı sahibinden.com mu karşıyalacak? Sizce ne yapmalıyım? İnternette alışveriş yaparken bu tür insanlardan kendimizi nasıl uzak tutabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk kez Sahibinden.com sitesinin Param Güvende sistemini kullanarak, garantili, 4 ay kullandığım B550M anakart koydum. Bir arkadaşla anlaştık. Ürünü teslim aldı. Bilgisayar çok yavaşmış. Oyunda delay sorunu alıyormuş, oyunda ses gelmiyormuş. Arkadaşa yardımcı olmak için sorunu video çekip atmasını istedim ama göndermedi. Böyle bir sorun anakartla ilgili olacağını düşünmüyorum zaten. Eğer böyle bir sorun varsa da garantiye gönderip yaptırırım zaten. Bugün arkadaş iade talebi oluşturmuş ama bana haber vermemiş. Telefondan da beni engellemiş. Arkadaşa ulaşamıyorum. Sizce dolandırıldın mı? Eğer şimdi anakarta zarar geldiyse zararımı sahibinden.com mu karşıyalacak? Sizce ne yapmalıyım? İnternette alışveriş yaparken bu tür insanlardan kendimizi nasıl uzak tutabiliriz?
Zararınızı kimse karşılamaz anakarta zarar vermiş olabilir engellemiş diyorsunuz büyük ihtimalle anakarta bir zarar vermiştir.

Kanıt atmadıkça bir şey yapamaması lazım çok sinir oluyorum böyle insanlara sahibindenle iletişime geç engelledi dolandırdı filan de.

Belki de elinde aynı model bozuk bir anakart vardı. Sizin ürününüz ile değiştirdi. Bir sürü ihtimal olabilir. Anakartınızın seri numarasını kargolamadan önce bir yere not ettiniz mi ?

Geçmiş olsun hocam param güvende ile ürün satmamam gerektiğini 982838273. defa anladım.

@veliusta eğer zarar verdiyse Sahibinden sadece aracı olduğu için sorumlu tutulmuyor maalesef, satıcı alıcıya dava açıyor falan filan bir ton iş.

Param güvendeyle sadece işiniz garanti olduğunda veya alıcıya çok aşırı güvendiğinizde satın ben de 3200G işlemci vardı 1200TL'ye satmıştım ihtiyacım da yoktu zaten babam alacaktı yeni işlemciyi ben kendisine destek olsun diye sattım yoksa kendisi satma diyordu orada o paraya ihtiyacım yoktu o yüzden sattım sağolsun alıcı da hiçbir sıkıntı çıkartmadı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik satış işlemini.

Bir haftadır arkadaş ürünü kargoya vermedi. Az önce süresi doldu. Satış işlemi gerçekleşti yazıyor. Umarım ücreti hemen yatar banka hesabıma.
Gerçekten şerefsiz insanlar var, adam gibi söylese böyle böyle yapacağını anlayışla karşılardım. Keyfi iade edeceğim dese bile onaylardım. Her yerden engellemek niye?

Bir haftadır arkadaş ürünü kargoya vermedi. Az önce süresi doldu. Satış işlemi gerçekleşti yazıyor. Umarım ücreti hemen yatar banka hesabıma.
Gerçekten şerefsiz insanlar var, adam gibi söylese böyle böyle yapacağını anlayışla karşılardım. Keyfi iade edeceğim dese bile onaylardım. Her yerden engellemek niye?
Hayırlı uğurlu olsun hocam yine iyi yırtmışsınız iyiki iade etmemiş paranız 2-3 gün içerisinde bankaya bağlı olarak yatar.

Bir kere sahibinden alışveriş yaptım, param güvende uygulamasına sakın güvenmeyin. Ps4'ü satacaktım param güvende ile son anda vazgeçtim. Ürünu alıp, bozukla değişim yapıyor bazı çakallar.

Yeni konular

Geri
Yukarı