Param Güvende'de dolandırıldım mı?

Merhaba. Şu anlık pek sıkıntı yok gibi, umarım bir sıkıntı da olmaz ama birkaç fikir verebilirim galiba. Öncelikle telefonla konuşmak yerine yazılı iletişim kurun, mesajlar delil niteliği taşırken (habersiz) ses kayıtları delil değildir.

Mesela burayı yazılı olarak alsanız daha iyi olur, eliniz güçlenir ciddi anlamda.
Fikriniz için teşekkür ederim. Arkadaşa yazdım, ilanda belli ettiğin gibi/ bir problemi yok dedi. Mesaj olarak delil alabildim. 🙂
Anakartdan ne parçası çalacak adam dua et anakartı değiştirmesin yoksa uzun süreç seni bekliyor.
Anakartı bozuğuyla değiştirebileceğini sanmam. Çünkü 2018'de aldım anakartı ve sıfır üretimi yok diye biliyorum. Piyasada kolay bulabileceği bir anakart değil.

Basit olarak alıcı cumartesi kasten teslim almadığını, pazartesi RAM'ler geldiğinde almayı planladığını belirtiyor. Pazartesi RAM'ler eline ulaşmadığı ve direkt onay vererek riske girmemek iade işlemi başlatıyor. RAM'ler geldiğinde iadeyi iptal edip onaylayacağını söylüyor. Satıcıda ürüne hasar verme ya da parça çalmanın söz konusu olup olmadığı konusunda endişelenmiş.

Pazartesi teslim aldığında onay için toplam 4 günü var diye biliyorum.

Canını sıkacak tek sorun şu olur. Ürünü alıcıya sağlam ve çalışır teslim edersin. Tüketici amatördür ve yanlış montaj ve kullanımdan ötürü bozar ve ürün arızalı teslim edildi diyerek geri iade eder.
Benim kafamda RAMı anakarta takmak için bekliyor var. Uyup uymadığı için kontrol edecek sanırım. Dediğiniz de olabilir RAM'ı takarken pinleri kırabilir.

Ben alım yaptığımda yanlış hatırlamıyorsam eğer 24 saat gibi bir süreç vardı. 4 Gün çok uzun bir süre bunu araştırmak lazım

Canını sıkacak tek sorun şu olur. Ürünü alıcıya sağlam ve çalışır teslim edersin. Tüketici amatördür ve yanlış montaj ve kullanımdan ötürü bozar ve ürün arızalı teslim edildi diyerek geri iade eder.

Bunun dışında bir sorun yok şuanlık
Olabilme ihtimali var haklısınız. Teşekkür ederim rahatlattınız.

Satın alımlarımdan bildiğim kadarıyla süre 2 gün.

Benim kafamda RAMı anakarta takmak için bekliyor var. Uyup uymadığı için kontrol edecek sanırım. Dediğiniz de olabilir RAM'ı takarken pinleri kırabilir.
Görüntü alamadığını ramler daha eline ulaşmadığı için diye belirtti mesaj olarak.

Ram yuvalarına hasar vermek çok zordur. Defalarca kez tak-çıkart işlemi ile anca bozabilir. Kırarsa anca kendi pinlerini kırar yada yanlış takma işlemi ile pinler deforme olur 😅

Olabilme ihtimali var haklısınız. Teşekkür ederim rahatlattınız.

Satın alımlarımdan bildiğim kadarıyla süre 2 gün.

Görüntü alamadığını RAM'ler daha eline ulaşmadığı için diye belirtti mesaj olarak.

İptal işlemi de 2 gün olur ise neyi amaçlamış olabilir.

Ürünün geç teslim edilmesi sıkça yaşanan bir sorun ama cumartesi gününden beri bekliyorsa eğer, en geç yarın yani salı günü teslim edilmesi gerekiyor mantık çerçevesi içerisinde.

Geri
Yukarı