Paramı Nasıl Arttırabilirim?

392603

1-) Faiz
2-) İddaa
3-) Döviz
4-) Ticaret (Al-Sat)

Aklıma bunlar geliyor. İlk ikisini haram diye bulaşmıyorsun. Ya döviz yada ticaret.

Döviz, İddaa'dan daha riskli bir bakıma. Ekonomi, Türkiye - AB, Türkiye - ABD, Türkiye - Rusya, Türkiye - Çin, ABD - EU, ABD - Çin; dolayısı ile uluslararası ilişkileri takip etmen, ve bu Dünya Ekonomisine yön veren devletleri takip etmen gerek. Bunları yapabilecek kabiliyette olsan zaten 2500 TL değil 25 Milyonun olurdu da yine de yazmak istedim :)

Birde Ticaret, 18 yaşımda iken ben oyun konsolu alıp satıyordum;
Olay şu; Letgo, Sahibinden gibi sitelerde 400 lira veya daha az olacak şekilde kırılabilen, kırılamaz ise depolama kapasitesi yüksek olan bir cihaz buluyorum. Cihazın sürümüne göre ve CECH koduna göre kırılabilir ise kırıyorum, içine oyun atıp 650 liradan satışa koyuyorum, pazarlık ile 600'e bırakıyorum. Kırılamayan cihazlar için ise en fazla 500-550 TL.

Bu konsol alıp satım işlemi için 1.5 Yılda elimdem 13 PS3, 3 Xbox 360, 1 PS4, 1 Xbox One, 6 tane Dualshock 3, en az 50'den fazla PS3&PS4 oyunu aldım sattım.

Eğer kafan ticarete yatıyor ise gir. Yoksa sadece paranı eritirsin, olan paraya olur.

Ben zaten oyun konsollarını alıp kenara atmıyordum, alıyordum. Oynadıktan ve cihazdan sıkıldıktan sonra, paraya da ihtiyacım olduğum zaman satışa çıkarıyorum. Acil bir durum falan yoksa 600'den bırakıyorum, varsa 500'e kadar düşerim, zaten en fazla 400 lira verdiğim cihaz, 100 lira ekstradan girse ne olur girmese ne olur? Ben böyle düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı