Paranormal anılarınızı anlatın

Bu gece uyuyamamıştım ve saat 4-5 arasında gece kendi kendime yatakta dönerken sürekli PSU'nun diid diit dit gibi sesler çıkarttığını duydum ara ara, ben in cin şeytandır dedim döndüm arkama yattım.

Knk anlatığın hikaye benim . konumda bir videoda anlatılıyor.
Kanka zaten ordaki olaya gönderme yaptım. 😂
Anlayana anlamıştı zaten. 🥳

Ayrıca bu mesaj 4chan adlı forumdaki 2015 tarihinde açılan bir konunun altına gelen bir mesajdır. Ha ayrıca olay gerçektir.

Benim paranormal bir olayım yok fakat tanıdığım birinin yaşadığı bir olayı anlatabilirim.

Tamam, sadece bir uyarı, sadece 20 yaşındayım ve hayatım boyunca sadece günübirlik işlerde çalıştım. Eğer işle ilgili terimleri yanlış söylersem, bunun nedeni saçmaladığımdan değil, anlattıklarının çoğunun benim referans çerçevemin dışında olmasındandır, dürüst olacağım.

O çok iyi bir kızdı, bu dönemde evsizdi ve bir gruptaydı. Geçici İş Bulma Ajansı ona ülkedeki tüm iş yerlerini kapatan ve çalışanlarına berbat ve garip davranan bir yerde iş verdi. Temelde iş yerinin kasvetli bir havada olduğu ve çalışanlarına genellikle sığır gibi davrandıkları iyi biliniyordu. Onun anlattığına göre çok mutsuz bir atmosfer vardı atıyorum ortada hiçbir şey yokken bazılarının ağlamanın eşiğine kadar geldiğini söylüyordu. İş yerinden başka yere gitmek yasaktı mesela kafeteryaya gitmek yasaktı eğer yemeğini yiyeceksen bir köşede yemek zorundaydın. Zaten işyerinin 4 kilometre etrafında bir şey yoktu. Hepsi tarım arazileri ve boş yollar vardı. Bu noktada her şey gerçekten dağınıktı onları kovmadan önce herkese yapabilecekleri her işi yaptırıyorlardı.

Söylediğine göre yapılacak işleri bir bilgisayar sisteminden öğreniyordun. Yapılan işler hiçbir etki yaratmıyordu ve birbiriyle alakasız şeyler yapıyordunuz. Örneğin kutuları bantlayıp depoya koyuyordunuz ve forkliftçi onu alıp öylesine atıyordu. Ve orda çalışan sadece tek bir adamdı o da forkliftçi. Forkliftçi kutuları sadece atıyordu. Oradaki çoğu kutunun üzerinde kendi bölümlerinin adları yazılmıştı. Bir tanesinin üzerinde "Erratas" yazıyordu. Adam, görünüşe göre yıllar önce işlerinden bu işleri bildiğinden, banttan kurtulmasını ve bundan herhangi bir kişiye bahsetmemesini söyledi. Eski bir kelime değil, sadece bu. Ve işaretlenirsen seni kovarlar. Kız o kelimeyi arattı ve sonrasında kıza bir daha rastlanmadı.
Güzel bir kopyala yapıştır.

Güzel bir kopyala yapıştır.
Aslında tam da kopyala yapıştır değil. Bazı yerler forumda banlanmama sebep olacak cümleler içeriyordu. Ben de bunun biraz daha banlanmamaya müsait olmayan haline çevirdim.

Paranormal olmasa da komik

Sonu tatmin etmeyebilir ama anlatayım.

6-7 yaşlarında bizim bölgemizde inşaata başlanmış fakat yarım bırakılmış bir alan vardı küçükken hep oraya gitmek isterdik. Bir gün yine arkadaşlarımızla birbirimizi gazlayıp gitmeye karar verdik. Fakat ailelerimiz o taraflara gitmeyin deyip korkutmak için 3 harfliler var orada derdi bize. Dediğim gibi bir gün gitmeye karar verdik. Gece saatleriydi elbette şantiyeye yaklaştık 1-2 arkadaşım korkudan dönelim falan demişti. Ama girmeye kararlıydık daldık içeri dolanıyoruz biraz dolandıktan sonra içeriden bazı gürültüler gelmeye başladı ve şişe patlama sesi duyduk. Tabii biz bunu duyar duymaz topuk eve doğru ağlayarak koşmuştuk. Uzun yıllar o seslerin neden geldiğini bilmiyorduk sonradan öğrendik ki orası uyuşturucu madde kullanan insanların olduğu bir yermiş o yüzden ailelerimiz gitmeyelim diye korkutuyormuş bizi.

Küçükken odamda oyun oynarken hemen karşıda babamların odası vardı ve iki odanın kapıları açıktı. Karanlık bir insan şeklinde bir şey görmüştüm gözleri elmas gibi parlıyordu, göz göze geldiğimizde tek eli komodinin başlığındaydı. Koşarak babamların yanına gitmiştim, odaya gittik beraber baktık ama hiçbir şey yoktu. Zaten camlarda demir parmaklık olduğundan dolayı hırsızın girme ihtimali %0'dı. Yaklaşık 2 ay kaldık o evde, gündüzleri bile ışığı açıyorduk çok karanlık bir evdi. Başka eve taşındıktan sonra geceleri uyanıp yatağıma yaslanıp birileriyle konuşuyordum. Bir süre sonra kendiliğinden geçti bu durum fakat o zamanlarda bu olaydan korkmamıştım. Aklım hala gözleri elmas gibi parlayan şeyin ne olduğunda.

Yakın zamanda olan pek korkunç değil ama tuhaf & paranormal bir olay var.
Çok popüler ve her zaman dolu olan bir kafe & bar tarzı bir yer var ve tatil olmayan günler sürekli dolu olur hiç bir zaman boş olmaz bir gün 6 saatlerinde (akşam) yürüş yaparken barın boş olduğunu gördüm camdan ve içeri girmeye karar verdim, içeri girdiğim de ne bir çalışan ne de bir müşteri vardı ancak mutfak lambaları dahil olmak üzere her yerin lambaları açıktı. Sanki aniden terk edilmişti. Masada çerezler ve patlamış mısırlar vardı. Oturup patlamış mısır eşliğinde birinin gelmesini bekledim 10-15 dakika. Kimse gelmedi bende girilmesi yasak olan yönetici ve çalışan odalarına girdim ve tabii ki oralar da boştu ancak ışıklar yanıyordu. En sonunda sıkılıp çıktım mekandan. Sonraki gün tekrar geldim ve diğer günler gibi doluydu. Neden o gün öyle bir ölüm sessizliği olduğunu çözemedim.

Dipnot: Uydurma, sallamasyon, kopyala yapıştır, mantıksız vb. diyen arkadaşlar hayatında hiç İsviçre barlarını görmemiştir (her zaman, doludur tatil günleri hariç) 😃 .

Bir kaç sene önce ailemin işlettiği bir kafe vardı ve kafede gece vakti saat 1 gibi eve geçmeden önce babamla oturmuş çerezlerle birlikte sohbet ederken uzaktan eskiden kafemizde çalışmış ve benimle yaşadığı bir husumet yüzünden işine son verdiğimiz bir kızın kafeyi izlediğini fark ettim ve babama söyledim ama babam orada birisi olmadığını söyledi hava karanlıktı görmemiştir bence ya da... 😰

Yeni konular

Geri
Yukarı