Paranoyak olabilir miyim?

Paranoya Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi Yazısına göre Paranoid bozukluğa sahibim. Annem internete güvenme diyerek beni hastaneye göndermeyi reddediyor. Babama söyleyemedim bile. Söylesem benim oğlum deli değil diyecek. Ben de merak ettim. Çoğu hastane sitesine baktım. Tanı olarak aynı şeylerden bahsediliyor. Şiddete eğilim, art niyet arama, senaryolar kurmak ve bunlara inanmak, korku, inandığım senaryoların kişiler tarafından reddedilmesine dayanamıyorum bir de o var. Birkaç tane daha vardı ama hatırlamıyorum şu an. Sorum şu; Paranoid bozukluğun tanısına göre: "Olan bir durum için oluşabilecek sınırsız senaryoyu zihinde canlandırma." Bu sorunu hepiniz yaşıyor musunuz? Düşündüğünüz şeylerden korkuyor musunuz? Ben düşündüğüm sesten korkuyorum, uyuyamıyorum. Herkes böyle mi?
Bu paranoid tanısıysa ben 3-4 senedir paranoyakmışım. Ben düşünerek olmamış bir şey için hüngür hüngür ağladığımı biliyorum yahu. Acaba harbiden paranoyak mıyım?

Arkadaşlarında senin gibiyse şaşırmam. Sana gerçekten fayda sağlayacak bir şeyler yapman lazım.Boş boş oturma yani.
Bilader sana boş boş oturduğumu kim söyledi? Sabah 8 akşam 7 işte çalışıyorum. Sanki zamanım varmış gibi insan içine çık diyorsun. Ben zaten iş yerindeki insanlara tahammül etmişim. Birde dışardakilere mi tahammül edeceğim? 2 arkadaşım emlakçı, 1 toptancı, ben tekstilciyim. Hepimiz işimizde gücümüzde insanlarız. Sen beni başkasıyla karıştırdın galiba.

Geri
Yukarı