Parayı Papara kartta biriktirmek sorun olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam o kısım dinen haram olduğu için pek tavsiye etmem.
Peygamberler devrinde yaşamıyoruz. Gelişmiş bir toplum düzeni hakim ve mevcut paramı değerlendirebiliyorsam bir sorun göremiyorum. Komik bir yorum bu. 😅

@LEGEND.35

Türkiye İş Bankası, Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası gibi x bir yere gidin size yardımcı olurlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-09-04-01-21-54-886_com.mobillium.papara.jpg
    Screenshot_2021-09-04-01-21-54-886_com.mobillium.papara.jpg
    33,5 KB · Görüntüleme: 35
Peygamberler devrinde yaşamıyoruz. Gelişmiş bir toplum düzeni hakim ve mevcut paramı değerlendirebiliyorsam bir sorun göremiyorum. Komik bir yorum bu. 😅

@LEGEND.35

Türkiye İş Bankası, Garanti BBVA, Yapı Kredi bankası gibi X bir yere gidin size yardımcı olurlar.

Hocam herhangi bir komiklik yok bu durumda, sizin inanışınız farklı başkaların inanışı farklı olabilir, ayrıca eğer Müslüman iseniz bilin ki şu an haram olan bir şeyi helalmiş gibi lanse ediyorsunuz kısacası dinden çıkabilirsiniz.
Teşekkürler bilgi için.

Rica ederim.

Hocam herhangi bir komiklik yok bu durumda, sizin inanışınız farklı başkaların inanışı farklı olabilir, ayrıca eğer Müslüman iseniz bilin ki şu an haram olan bir şeyi helalmiş gibi lanse ediyorsunuz kısacası dinden çıkabilirsiniz.
Konu mevcut bir bakiyenin değerlendirilmesi. Ne Müslümanlığı ne dini ne dinden çıkması yahu? Şimdi konuyu alıp nereden nereye götürüyorsunuz? Hac-Umre için bile faiz alabilen bir dini kurum varken bir miktar parasını değerlendirmek isteyen bir insana "din" üzerinden bir şeyler demeye çalışıyorsunuz. Bu komiktir.

Kesinlikle. Papara'da temassız da var bir de, marketten bir şeyler alırken bile yanımda fazla nakit taşımadığım için elim direkt karta gidiyor. Ama yine de konu sahibi iradeliyse Papara'da biriktirmek daha mantıklı.

İrademe güveniyorum hocam eğer dayanamazsam diye zaten internet alisverine kapatacağım kartı biriktirene kadar.

Konu mevcut bir bakiyenin değerlendirilmesi. Ne müslümanlığı ne dini ne dinden çıkması yahu? Şimdi konuyu alıp nereden nereye götürüyorsunuz? Hac-umre için bile faiz alabilen bir dini kurum varken bir miktar parasını değerlendirmek isteyen bir insana "din" üzerinden bir şeyler demeye çalışıyorsunuz. Bu komiktir.

Sizin yaptığınız açıkça haram olan bir şeye helal demektir, yapmayın hocam gözünüzü seveyim.

@Uchiha Shisui

@LEGEND.35

Türkiye İş Bankası, Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası gibi X bir yere gidin size yardımcı olurlar.

Dinde yasaklanan bir şey için devirlerin geçmiş olması bir şeyi değiştirmiyor yattığın yerden, alın teri olmadan paranın değerlenmesi doğru değil

Ayrıca kurumlar beni alakadar etmez insanların kendi milli ve dini değerleri ne kadar doğru yaşayabildiği alakadar eder ve bir Müslüman olarak burada benim üstüme uyarmak vazifesi düşer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı