Parça alma sırası nasıl olmalı?

mirtapio

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistem toplayacağım fakat bileşenleri toplu almak yerine tek tek, elime para geçtikçe, indirim yakaladıkça almayı düşünüyorum. Zira günden güne fiyatlar artıyor. Sistem APU olacak şimdilik, 3400G düşünüyorum.
Alma sırası aklımda şöyle: RAM-SSD-PSU-kasa-işlemci-anakart
Bunu böyle düşünmemin sebebi RAM, SSD, PSU gibi parçaların sisteme göre pek değişkenlik göstermemesi.
Fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci, anakart, PSU ve kasa şeklinde alsanız daha iyi olur. SSD ve RAM'i en son alabilirsiniz hemen hemen en ucuz parçaları onlar olur.

İlk işlemci almanızı öneririm.
İşlemci- Anakart- PSU veya Ram- Ekran Kartı- Depolama birimi bence.
İşlemci, anakart, PSU ve kasa şeklinde alsanız daha iyi olur. SSD ve RAM'i en son alabilirsiniz hemen hemen en ucuz parçaları onlar olur.
Kendi düşüncemi tam ifade edemedim sanırım. Şöyle ki işlemciyi en son alırsam belki o zaman iyi bir indirim yakalarım ve tahminimden daha fazla para geçer elime 4600G alırım örneğin. Fakat RAM her türlü sabit kalacağı için ilk almak mantıklı geliyor bana. Nerede fikir ayrılığı yaşıyoruz?

Kendi düşüncemi tam ifade edemedim sanırım. Şöyle ki işlemciyi en son alırsam belki o zaman iyi bir indirim yakalarım ve tahminimden daha fazla para geçer elime 4600G alırım örneğin. Fakat RAM her türlü sabit kalacağı için ilk almak mantıklı geliyor bana. Nerede fikir ayrılığı yaşıyoruz?
Türkiye'de olmasak olabilirdi.

Hocam RAM'in her türlü sabit kalacağı kesin değil ki. Yükselen kur ve yeni yılda gelecek zamlar her türlü etkileyecektir. Hatta her parçayı etkileyebilir.

Apu sistemin en önemli parçası işlemci olduğundan önce işlemciyi almak sonra geri kalan parçaları işlemciye göre almak daha mantıklı olur.

Hocam RAM'in her türlü sabit kalacağı kesin değil ki. Yükselen kur ve yeni yılda gelecek zamlar her türlü etkileyecektir. Hatta her parçayı etkileyebilir.

Apu sistemin en önemli parçası işlemci olduğundan önce işlemciyi almak sonra geri kalan parçaları işlemciye göre almak daha mantıklı olur.
Hangi parçanın değişme oranı daha yüksek? Fiyat değişimi olarak söylemiyorum, umarım şimdiye kadar öyle anlaşılmamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı