Parça Parça PC Toplamak Mantıklı Mı?

bulebox

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar farklı zamanlarda farklı mağazalardan parça parça kasa toplasam bana bir sıkıntısı olur mu? Örneğin Mayıs'ta işlemciyi.

Haziran'da anakartı temmuzda diğer birleşenleri aldım. Kasa çalışmadı gibi gibi böyle bir şey olur mu? Olursa ne yapmak gerekir? Acelem yok indirimleri takip ediyorum hep...

Son düzenleyen: Moderatör:
Aksine daha kârlı olursun. İşlemci ve anakart alırken soket uyumuna, işlemci desteğine, bellek desteğine dikkat etmelisin. Kasa alırken de ATX/Micro-ATX desteğine dikkat edin yeter.

Uyumlu parçalar alırsanız çalışmama gibi bir durum olmaz. Benim tavsiyem yeterli miktarda paranız olduğu zaman bir anda almak çünkü siz tamamını alana kadar yeni parçalar çıkacak.

Sinerji'den aldığın anakart İncehesap'tan aldığın işlemciye küsüp çalışmayabilir.

Şaka bir yana öyle almak daha mantıklı, eğer toplu alımlarda indirime giden bir mağaza yoksa.

Gayet karlı ve çoğunlukla kullanılan bir yöntemdir. Ama eğer tecrübeniz çok iyi değil veya şüpheye düştüğünüz yerler olursa sosyalde konu açarak destek alabilir veya aylık güncellenen sistem tavsiyeleri bölümünden bakarak fikir edinebilirsiniz.

Gayet mantıklı indirimlere, doların durumuna, elindeki paraya göre güzel sistem toplanabiliyor ve şahsen öyle yapıyorum. Aldığım parçalar ise Ryzen 7 1700, corsair cx 600 PSU ve aerocool project 7 kasa. Bu ay içerisinde de anakart ile ram almayı düşünüyorum. İnşallah ekran kartını ve monitörü de yaza alacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı