Parçaları ayrı alıp bilgisayarı toplattırmak

Parçaları ayrı alıp topladım ama pişmanım. Cebimde 500 TL kalacak diye kendimi harcamışım. Dediğiniz gibi keşke hepsini Vatan' dan alsaydım. En azından garanti boyunca tüm parçalara aynı kanal üzerinden destek ve garanti sağlama imkanı olurdu.

Daha önce yaşadığım olayı anlatayım:

Aldığım kasanın powersupply si bozuk çıktı. Bu yüzden az daha anakart belki de işlemci ve diğer parçalar pert olacaktı. Kasayı da Vatan dan almıştım. İyiki de oradan almışım. Çünkü götürdüm ve ikiletmeden değiştirdiler.
Şimdi düşünüyorum diğer parçalar zarar görseydi acaba ne yapardım. Hepsini söküp ayrı ayrı muhataplarına ulaştırmam gerekirdi. Üstüne hangisi zarar görmüş test etmem gerekebilirdi.
Fakat Vatan gibi bilgisayar sistemi odaklı bir mağazadan alsaydım götürürdüm bakarlardı. Bozuk parçaları da tek tek garantiye gönderip ilgilenirlerdi.

Dipnot

400 TL lik kasadan dilim yanınca yeni kasaya gözüm kapalı 1000 TL verdim. Kasanın ve powersupply nim PC nin en önemli parçası olduğunu öğrenmiş oldum.

@Divisive bey, elbette toplama bilgisayar almanın da dezavantajları vardır ki sizin dediğiniz örnek de tam bunu anlatıyor ama şu da bir gerçek ki bilgisayar alan insanların çoğu yıllar boyu hatasız kullanıyor bu yüzden bu tip sorunlarla pek karşılaşılmıyor.

vatanda bilgisayar toplatabilrsin. bir kaç parça satın al ve dile getir durumunu. Önerim Bu işi iyi bilen birine yaptır. vatan topluyor ama şu açıdan bakıyolar çalışır durumda teslim edeyim. Kablo düzenleme vs yok. görsel olarak duruşa bakmak yok. Yüksek bir sistem toplattım lakin görsel açıdan olsun, kablo düzenlemesi olsun çok vasat. Neye göre vasat gördüğüm aynı kasalara yapılan toplama ve kablo düzenine göre vasat

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı