Pardus'a geçilmeli mi?

64 GB RAM olsa da HDD ile çöp olur o Windows. Disk yönetimi en eski DOS işletim sisteminden de kötü. Windows'un sürücü ve oyun/program dışında avantajı yok. Bu arada o kadar iyi olsaydı, supercomputerlar kullanırdı Windows'u.
64GB RAM alan biri zaten SSD alacak durumdadır. Ev kullanımı için Windows daha uygun bence.
Linux bir çekirdek sadece, ayrıca eğer Linux dağıtımlarının gerçekten sadece kötü bilgisayarlar için olduğunu düşünüyorsanız süperbilgisayarların çoğunluğunun Linux ile çalıştığını hatırlatmam gerekir.
Yine de kullanmaya alışkınsan kullanabilirsin Windows'u.

Ev kullanımı için Windows daha uygun bence.

Windows'un hiçbir dağıtımdan iyi olduğunu düşünmüyorum açıkçası, o yüzden bu açıklamanıza biraz üzüldüm diyebilirim.
Böyle bir şeyin varlığını hatırlatmak isterim.(Bu arada evet atacağım şey gerçek bir dağıtım.) :D
1615223849060.png

Dosya Ekleri

• 1615224014458.png
    1615224014458.png
    799,8 KB · Görüntüleme: 51
Peki o kadar güvende olduğunu düşünüyorsan neden hiç de güvenli Yandex tarayıcısını kullanıyorsun?

Windows'un hiçbir dağıtımdan iyi olduğunu düşünmüyorum açıkçası, o yüzden bu açıklamanıza biraz üzüldüm diyebilirim.
Selam, cümle bozukluğu engellese de ne demek istediğinizi anladım. Öncelikle Microsoft'un güvenli olması tamamen benim şahsi düşüncemdir ki cümle sonuna "bence" dipnotunu özellikle düştüm.
Yine Yandex tarayıcısının da gayet güvenli,hızlı,stabil ve kullanımının kolay olduğunu düşünüyorum, "bence".

Herhangi bir güvenlik araştırması yapmamış, kendi tecrübelerine ve markaların değerine göre düşüncelerini paylaşan kullanıcı notu.
"🤣" bırakayım ben de.

Selam, cümle bozukluğu engellese de ne demek istediğinizi anladım. Öncelikle Microsoft'un güvenli olması tamamen benim şahsi düşüncemdir ki cümle sonuna "bence" dipnotunu özellikle düştüm.
Yine Yandex tarayıcısının da gayet güvenli, hızlı, stabil ve kullanımının kolay olduğunu düşünüyorum, "bence".

Herhangi bir güvenlik araştırması yapmamış, kendi tecrübelerine ve markaların değerine göre düşüncelerini paylaşan kullanıcı notu.
"🤣" Bırakayım ben de.

Yani Microsoft'un görünür kısımlarında güvenlik ile ilgili çok fazla silahı olmasına rağmen telemetrisi ve gizli backdoorlarıyla en güvensiz işletim sistemlerinden bir tanesi maalesef.

Yani Microsoft'un görünür kısımlarında güvenlik ile ilgili çok fazla silahı olmasına rağmen telemetrisi ve gizli backdoorlarıyla en güvensiz işletim sistemlerinden bir tanesi maalesef.
Dediğim gibi herhangi bir araştırma yapmadım. Yapmaya ihtiyaç duymadım.

Dosyalarımı bulutta rahatça bulundurabiliyorsam, olası bir dosya kaybında geri getirme seçeneğim mevcutsa, işletim sistemim bulutla direk entegre olarak çalışıyorsa, diğer bilindik firmalar gibi veri izleme konusunda katı politikalar bulunmuyorsa, güvenlik için sistem taraması yapıyor ve bu konuda sistem güncellemeleri alıyorsa benim gibi klasik bir kullanıcı için yeterlidir.

Ben kendi bilgim ve ihtiyaçlarım dahilinde memnunum. Yine kendi tecrübelerim dahilinde subjektif olduğunu not düşerek tavsiye verdim.

Hangi dağıtıma geçersen geç sistemin düşükse choromu açtığında %50 işlemci kullanımı oluyor
4 core 4 ramlı pcde test ettim

mint deneyebilirsin.

Microsoft'dan şaşmamak lazım.
Ben bulut depolama konusunda Google'yi bile tercih etmiyorum.
Mail, bulut gibi aşamalarda da işletim sisteminde de Microsoft'un güvenliği en iyisi.

Kaldı ki Pardus işletim sistemi kıyaslanma aşamasına bile giremez. "Bence"

Umarım ironidir. Pardus sorulan yerde Microsoft konusu açılıyor. Garip garip işler. Ya kusura bakmayın fakat Microsoft veri olarak donunuzu bile topluyor, sadece haberiniz yok. Güvenlik açısından konuşmayalım bence. Herkes biliyor Windows'un 10 yıllık Defender açığını.
Ve evet, o kadar iyi ki, Windows 10X ile beraber Windows'u Linux'a benzetmeye çalışıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı