Pardus'un eksikleri

Demorlius

Hectopat
Daha fazla  
Herkes eksikler söylesin, bence Pardus'un kerneli eski ve NVIDIA driver proplwmleri yaşanıyor. Çevremde deneyen insanlar...
Sizce neleri eksik?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes eksikler söylesin, bence Pardus'un kerneli eski ve NVIDIA driver proplwmleri yaşanıyor. Çevremde deneyen insanlar...
Sizce neleri eksik?
Denen şeyler ve başka sistemlerle arasında bir fark fazla yok.
Özgünlüğü az.

Paket yöneticisi berbat denediğim tek windows dışı işletim sistemi. Paket yöneticisini kullanacağıma dosyaları yerine teker teker elle çıkarırım daha iyi.

Paket yöneticisi berbat denediğim tek Windows dışı işletim sistemi. Paket yöneticisini kullanacağıma dosyaları yerine teker teker elle çıkarırım daha iyi.

Paket yöneticisi 💩

Denen şeyler ve başka sistemlerle arasında bir fark fazla yok.
Özgünlüğü az.

Sizce pisiye geri dönmelimi taban olarak. Solus Linux'da pisi kullanan yabancı popüler bir dağıtımmış.

Sizce pisiye geri dönmelimi taban olarak. Solus Linux'da pisi kullanan yabancı popüler bir dağıtımmış.
Pisi güzel bir projeydi ve zaten devlet destekli bir ekip programları pisi formatında paketleyebilir.
Onun dışında Flatpak, Snap gibi nimetler de var.
Eğer devlet desteğini alırsa başaramayacağı şey yok fakat şu anda akıllı tahtalar ve devlet bilgisayarları dahi Windows kullanıyor.

Sizce neleri eksik?

Bunun nedeni ise Debian'ın stable tabanı ile aynı olması yani aynı sorunları onda da yaşarsın ve mantıkende güncel bir donanımın varken LTS bir distro kullanılmasını mantıklı bulmuyorum.

Bunun nedeni ise Debian'ın stable tabanı ile aynı olması yani aynı sorunları onda da yaşarsın ve mantıkende güncel bir donanımın varken LTS bir distro kullanılmasını mantıklı bulmuyorum.
Devlet tabanında LTS daha mantıklı aslında, son performanstan ziyade stabilite gerekir. İki versiyonun da bulunması gerekliliği ayrı mevzu gerçi.

Geri
Yukarı