Pardus'un geleceği var mı?

Pardus işletim sistem hakkında düşünceleriniz neler? Sizce geleceği var mı?

Kurumlarda kullanıldığı sürece neden olmasın? Gelecekten kastınız eğer büyük kitlelere ulaşmasıysa muhtemelen hayır. Pardus kurumlara yönelik geliştirilen bir dağıtım. Kastınız yaşamasıysa yaşar.

Tam işletim sistemi demek yanlış olur sonuçta arka planı Linux.

Android de mi işletim sistemi değil o zaman? Sırf Linux çekirdeğinin yanında GNU araçlarını kullandı ya da mevcut bir dağıtımı taban aldı diye bir dağıtım işletim sistemi olma niteliğini kaybetmez.

Son düzenleme:
Kurumlarda kullanıldığı sürece neden olmasın? Gelecekten kastınız eğer büyük kitlelere ulaşmasıysa muhtemelen hayır. Pardus kurumlara yönelik geliştirilen bir dağıtım. Kastınız yaşamasıysa yaşar.

Android de mi işletim sistemi değil o zaman? Sırf Linux çekirdeğinin yanında GNU araçlarını kullandı ya da mevcut bir dağıtımı taban aldı diye bir dağıtım işletim sistemi olma niteliğini kaybetmez.

Ben burada Linux işletim sistemi değildir demedim? Konuda Pardus işletim sistemi demiş.

Neden olmasın? Debian'dan önceki dönemi düşünmeyip tamamen sıfır noktasından bakarsanız, karşımızda Debian ile çeşitli projeler yapmak isteyen bir kurum ile karşı karşıyasınız. Bunun için emek ve para harcamaya hazırlanıyorlar. Fakat yine de, bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek.

Fakat 7 yıldır geliştirilen, Debian tabanlı olmayan Pardus'un sonu son derece ucuz olması kötü oldu; önce ekip dağıldı, sonra çalışma grubu oluşturuldu fikir almak için -ama kararlar zaten alınmıştı-, sonra olaylar olaylar. Kararların sorgusuz sualsiz zaten alınmasından dolayı zaten herkes bu duruma iyi bakmıyor.

Kaldı ki, eski Pardus zamanı da toz pembe değildi.

Geri
Yukarı