Parfümünüzü nasıl seçiyorsunuz?

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Şu anda bir parfümüm yok. Hep aklıma takılmıştır, eskiden tesadüf eseri iyi bir parfüme denk geldim mi alırdım. Ama her zaman şans yaver gitmeyebiliyor. Gidip koklaya koklaya beğenmeye kalksam hem hepsi koklanmıyor hem de koku yetimi yitiriyorum ve kokular karışıyor. İnternetten çok satan bir şeyi alayım desem kokusunu bilmiyorum. Kokusunu bilmiyorum ama sanırım alt nota, üst nota cart curt falan bakıp rastgele bir şey alacağım sanıırm. Hoşuma gitmezse bitince başkasını alırım. Siz nasıl alıyorsunuz?

Ben de seçemiyorum maalesef. Takipteyim, benim de bu şekilde bir yöntem bulmam gerekli.

Şu anda bir parfümüm yok. Hep aklıma takılmıştır, eskiden tesadüf eseri iyi bir parfüme denk geldim mi alırdım. Ama her zaman şans yaver gitmeyebiliyor. Gidip koklaya koklaya beğenmeye kalksam hem hepsi koklanmıyor hem de koku yetimi yitiriyorum ve kokular karışıyor. İnternetten çok satan bir şeyi alayım desem kokusunu bilmiyorum. Kokusunu bilmiyorum ama sanırım alt nota, üst nota cart curt falan bakıp rastgele bir şey alacağım sanıırm. Hoşuma gitmezse bitince başkasını alırım. Siz nasıl alıyorsunuz?
İlk önce EDP, EDT olmadığına bakıyorum genellikle EDP tercih ederim. Babam avonda çalıştığı için katalog getiriyor. Ordan elini sürterek koklayabiliyorsun. Böyle yapabilirsin.

Arkadaşlar zamanında çok kokladım. 😄 Maalesef koklaya koklaya seçmeniz gerekiyor. Zaten seçmeye gittiğiniz yerlerde genelde kağıda sıktırabiliyorsunuz. O şekilde cebinize atın yolda koklaya koklaya gidin. Aynı zamanda seçim yerlerinde arada bir kahvede koklatıyorlar. Daha iyi koku alıyorsunuz sonra. Birde parfümleri türlerine göre ayırıp hangi tür parfümlerden daha çok hoşlandığınızı anlarsanız seçim havuzunuz küçülür. Mesela çiçeksi, odunsu, ferah, baharatlı gibi gibi.
Yazın bunun tüm renklerini kullanıyorum:
Kışın bunu kullanıyorum:

Son düzenleme:
Evet EDP, EDT olayı da ayrı bir mevzu da benim katalogla matalogla işim olmaz, elime nereden geçsin katalog, sürekli bir arayış içinde değilim ki.

limon kolonyası ile ilgili görsel sonucu

Yeni konular

Geri
Yukarı