Parfümünüzü nasıl seçiyorsunuz?

Parfüm kullanmıyorum. Doğaya zararını geçtim, direkt kokusundan hoşlanmıyorum. Düzgün bir sabun kullanan ve bakımına dikkat eden kişinin doğal kokusu zaten her zaman parfümlerden daha güzel oluyor.

Normalde yıkanan insan yakından güzel kokar veya kötü kokmaz ama parfüm kokusu öyle değil, karşıdaki kişiye bırakılan ilk ve en önemli izlenimlerden birisi.

Parfüm kullanıyordum normalde sürekli ama bittikten sonra uzun süre almadım, başta eksikliğini hissettim, şimdi unuttum bile ama gerekli tabi, sürekli böyle olmaz.

Başkasında bir izlenim, bir etki bırakmak için koku da çok büyük bir etken. Cinsel anlamda etkiden bahsetmiyorum. Parfüm tamamen kişiye kalmış bir şey ama gidip de çok ağır bir parfüm kullanmayın. Ne kadar hafif, ne kadar uzun süreli o kadar iyi. Ben de yakın zamanda değiştireceğim, bakınırsam buraya bırakırım önerimi, pek bilmiyorum piyasayı.

Kendine yakisan bir koku bulman gerekiyor. Tek seferde secemezsin. Firsat buldukca test et, bir kac modelin daha cok hosuna gittigini farkedeceksin. Sonra bir tanesine sans ver dene. Zamanla farkli durumlar icin kulllanacagin farkli parfumlerin olabilir bu yolla.

Ben parfum olayina merakliyim, yazin baska - kisin baska koku kullanirim. Aksam yemegi icin baska, yuruyuse cikacaksam baska. Bazi parfumleri direkt cilde puskurtmek gerekiyor, bazisi kiyafetlerde kalacak. Kiz arkadasina ceketini verince oradan senin parfum kokunu almasi gerekiyor : ) Bunlar ince hesaplar ama parfum isi boyle biraz bence. Koku cok kalici bir hafiza yaratiyor, yillar sonra aldigin koku sana 20 sene onceki birini hatirlatir.

@bitwise Hahah evet, hatta kızların parfüme aşık olması gibi bir gerçek var. Dışarıya çıktığım da yok ama çıktıkça koklayayım, en mantıklısı öyle olacak gibi.

Kışın baharatlı kokular; yazın ise meyvemsi, yumuşak kokular tercih edilmelidir. Ben buna göre seçim yapıyorum.

Geri
Yukarı