Parmak ucum koptu

Merhaba, 2 hafta önce bir iş kazası geçirdim, sol orta iki parmak ucum tırnağın çok az ilerisinde koptu. Ameliyat oldum. Dümdüz yerine dikildi cerrahi bir işlem olmadı. 2. haftasındayım şu anda iyice karardı ve kurudu. İnanılmaz sert. Bu tarz bir olay yaşayan ve süreci anlatabilecek biri var mı? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Hassas İçerik:

Hocam cok ama cok gecmis olsun. Umarim bir an once iyilesirsiniz.

Geçmiş olsun.

Uçlarını artık hissedemezsiniz diye düşünüyorum ancak hissedebilirseniz ne mutlu size benim bildiğim böyle bir şey mümkün değil ancak inşallah en yakın zamanda düzelirsiniz.

Hissetmezsin ama kararma gider o zaman. Kontrollerini aksatmadan git. Ben daha kötülerin gördüm sağlıkçı olarak bu hafif bir kopma sıkma canını dert etme sadece canını sıkan çok insan gördüm hastalıklarını büyütüyor vs. Kontrollerine git doktor sana tavsiyede de bulunur. His kaybı olacak ama bu konuda korkma karıncalanma olur sinirler hasar aldığı zaman bunlar yaşanır.

Karıncalanma iyi bir şey keşke olsa. Bana elektrik çarpıyor, geçen elimi prize sokmuşum gibi çarpıldım, bayağı salladı. Neyse ameliyatla falan sinirler onarılmaz mi para dert değil fabrika ödeyecek zaten.

Karıncalanma iyi bir şey keşke olsa. Bana elektrik çarpıyor, geçen elimi prize sokmuşum gibi çarpıldım, bayağı salladı. Neyse ameliyatla falan sinirler onarılmaz mi para dert değil fabrika ödeyecek zaten.
Sinirler onarılamıyor diye biliyorum bir yazıda ise "Son yıllarda yapılan çalışmalarda sinir tamiri yapılmasa bile duysal iyileşmenin sağlanabildiği gösterilmiştir." yazmaktadır.

Onarılmaz hocam sinir hücreleri yenilenmiyor. Yani olmuyor bunun için kitap okumayan ve ilim veya bilim ile uğraşmayan tek düze hayat yaşayıp ve şeker hastası olan çok kişi alzheimer hastası oluyor çünkü onarılmaz hasar yavaşlar ama onarılmaz. Onarmayı denediler ama en son denekte sinir hücreleri çoğalması durdurlamadı kanser gibi yayıldı . Heh işin kısası elektrik çarpmasına alışman lazım.

İhmale getirmeden uzman bir doktora git. Uçları kangren olmuş gibi duruyor. Eğer şüphem doğru ise organa ve bedene yayılabilir. Çok ilerleyen aşamalarda kansere sebep olabiliyordu kangren galiba.

Geri
Yukarı