Parmak ucunda yürümek

can22

Hectopat
Beyler yaşım 13 ve küçükken ailemin fazla dikkate almamasından dolayı hala parmak ucuna basarak yürüyorum. Haftaya doktora gitmeyi düşünüyoruz, size sorum şu: Acaba çok mu geç kaldık ve ameliyat olmam gerekir mi? Ameliyat olmadan da çözülebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlıklı bilgiyi buradan alamazsınız, gidip iyi bir ortopedi uzmanıyla görüşün bakalım neler söyleyecek size.

Sizde kendinizi ameliyata odaklamayın, pozitif düşünün. İnsanların nice büyük sıkıntısı ameliyatsız şekilde fizik tedavi uzmanları tarafından çözülebiliyor artık.

Umarım iyi sonuçlar alırsınız, geçmiş olsun.

Nasıl yani hayatın boyunca hep parmak ucunda mı yürüdün?
Neredeyse evet topuğuma basmaya çalıştığımda bacağım acıyor ve yapamıyorum.
Sağlıklı bilgiyi buradan alamazsınız, gidip iyi bir ortopedi uzmanıyla görüşün bakalım neler söyleyecek size.

Sizde kendinizi ameliyata odaklamayın, pozitif düşünün. İnsanların nice büyük sıkıntısı ameliyatsız şekilde fizik tedavi uzmanları tarafından çözülebiliyor artık.

Umarım iyi sonuçlar alırsınız, geçmiş olsun.
Teşekkür ederim.

Beyler yaşım 13 ve küçükken ailemin fazla dikkate almamasından dolayı hala parmak ucuna basarak yürüyorum. Haftaya doktora gitmeyi düşünüyoruz, size sorum şu: Acaba çok mu geç kaldık ve ameliyat olmam gerekir mi? Ameliyat olmadan da çözülebilir mi?
Böyle basit bir şeyden dolayı aileyi suçlamak iyi kafaymış kardeşim. Bende de aynı alışkanlık vardı. Hala arada öyle yürürüm. Ölmedim bu sebepten çok şükür. Ailenin suçu yok. Annen ellerinden tutup parmak uçlarında yürütmedi seni neticede. Bu kafadan kurtul. Ha ailen bu durumun farkındaysa şu an sen belirtmene rağmen yardımcı olmuyorlarsa o zaman suçlamakta haklısın.

Böyle basit bir şeyden dolayı aileyi suçlamak iyi kafaymış kardeşim. Bende de aynı alışkanlık vardı. Hala arada öyle yürürüm. Ölmedim bu sebepten çok şükür. Ailenin suçu yok. Annen ellerinden tutup parmak uçlarında yürütmedi seni neticede. Bu kafadan kurtul. Ha ailen bu durumun farkındaysa şu an sen belirtmene rağmen yardımcı olmuyorlarsa o zaman suçlamakta haklısın.
Ailemi suçlamıyorum önceden götürmedikleri için alışkanlık olduğunu ve sorunun büyüdüğünü söyledim sadece
Neden, daha önce doktora gitmedin? Ailene baskı yapmadın mı hiç? fark etmediler mi garip yürümeni, buradan biz bilgi veremeyiz en kısa zamanda doktora git.
Küçük yaştayken dediğim gibi fazla dikkate almadılar ve biraz da milletin "Zamanla geçer,ilerde düzelir" gibi şeyler dedikleri için. O zamanlarda sorun olacağını bilmediğim için fazla baskı yapmamıştım fakat şuan durumun ciddi olduğunu fark edince baskı yapmıştım ve ailemde ciddi bir sorun olduğunu anlamıştı

Asıl sendeki iyi kafaymış daha 13 yaşında ve bildi bileli parmak ucunda yürüyormuş ailesi bunu umursamayacak kadar sorumsuzmuş basit diyorsun parmak ucunda yürümek ve topuk acımanın neresi basit, basit hatalar bile ölüme sebep doğurabiliyor.

Asıl sendeki iyi kafaymış daha 13 yaşında ve bildi bileli parmak ucunda yürüyormuş ailesi bunu umursamayacak kadar sorumsuzmuş basit diyorsun parmak ucunda yürümek ve topuk acımanın neresi basit, basit hatalar bile ölüme sebep doğurabiliyor.
Abartsaydın... Sen şimdi bu arkadaşın aile durumundan haberdar mısın ? Bilgi, kültür, maddi yönden bilgi sahibi misin ki bu insanlar hakkında "ailesi bunu umursamayacak kadar sorumsuzmuş " deme cürretini gösteriyorsun ? Bende tanımadığın insanlar hakkında ileri geri konuşmana bakarak senin ailen hakkında bir yargıda bulunabilirim. Ne kadar doğru olur bu ? Dediğim gibi ailesi bu durumun farkında olmasına rağmen bile bile üstüne düşmüyorsa sorumsuzluk var. Fakat bu insanlar durumun ciddiyetinin farkında olmayabilirler. Fark etmemiş olabilirler. Görmüşlerdir bir sağlık problemi olmadığını düşünmüş olabilirler. Bu durumda bu kadar sert konuşmak anlamsız.

Abartsaydın... Sen şimdi bu arkadaşın aile durumundan haberdar mısın ? Bilgi, kültür, maddi yönden bilgi sahibi misin ki bu insanlar hakkında "ailesi bunu umursamayacak kadar sorumsuzmuş " deme cürretini gösteriyorsun ? Bende tanımadığın insanlar hakkında ileri geri konuşmana bakarak senin ailen hakkında bir yargıda bulunabilirim. Ne kadar doğru olur bu ? ...
Ahh..ahh ilk önce bir şey bilmiyorlar ise internet üzerinden demi sebebini araştırma gereği duyamıyorlar? Maddi sıkıntıları var demişsin ben bu arkadaşın maddi sıkıntı etmeyecek konularını gördüm. Kardeşimiz durumunun ciddi olduğunu söyleyip ailesinin umursamadığını belirtiyor bir adamda çıkıp ''Böyle basit bir şeyden dolayı aileyi suçlamak iyi kafaymış kardeşim.... '' yorumunu yapıyor. Kusura bakma en ufak hastalık olsa bile araştırılıp aksi yapılmamalı artısı yapılmamalı. Bilgi veya maddi durum bahane değildir. Üstüne düşmüyor isen kaç senedir sorumsuzsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı