Parmak ucunda yürümek

can22

Hectopat
Beyler yaşım 13 ve küçükken ailemin fazla dikkate almamasından dolayı hala parmak ucuna basarak yürüyorum. Haftaya doktora gitmeyi düşünüyoruz, size sorum şu: Acaba çok mu geç kaldık ve ameliyat olmam gerekir mi? Ameliyat olmadan da çözülebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahh..ahh ilk önce bir şey bilmiyorlar ise internet üzerinden demi sebebini araştırma gereği duyamıyorlar? Maddi sıkıntıları var demişsin ben bu arkadaşın maddi sıkıntı etmeyecek konularını gördüm. Kardeşimiz durumunun ciddi olduğunu söyleyip ailesinin umursamadığını belirtiyor bir adamda çıkıp ''Böyle basit bir şeyden dolayı aileyi suçlamak iyi kafaymış kardeşim.... '' yorumunu yapıyor. Kusura bakma en ufak hastalık olsa bile araştırılıp aksi yapılmamalı artısı yapılmamalı. Bilgi veya maddi durum bahane değildir. Üstüne düşmüyor isen kaç senedir sorumsuzsun.
Kardeşim güzel söylüyorsun tabi ki sağlık konuları bu şekilde göz ardı edilmemeli. İnternetten araştırsınlar demişsin. Bak senin benim ailem öyle olur ama kırsalda yaşayıp bilgisayar nedir bilmeyen insanlar var. Belki bu arkadaşın anne babası 50-55 yaşında insanlar belki bu arkadaş 10 kardeş, bunları bilemeyiz. Benim takıldığım nokta genç bir arkadaşın daha bu yaştan, böyle bir konuda dahi ailesini suçlaması. Bu kötü bir davranıştır. İleride bu arkadaş, lise, üniversite kazanamadığı zaman bile ailesini suçlayacak. Boyu uzamadığı zaman genlerinden dolayı yine aynı şekilde davranacak, onların elinde olan olmayan sebeplerden dolayı onları bu şekilde eleştirme potansiyeli var. Bu seni ne ilgilendirir diyebilirsin. Haklısın, ama neden ailesi ile sorun yaşasın ? Ben sana haksızsın demiyorum bak. Ama böyle bir davranış ailesine ve kendisine zarar verir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı